Polacy za granicą. Bednarek oraz Krychowiak ocenieni po dobrym występie w Pucharze Anglii.

0

Obydwaj Polacy są nieco zagubieni w Anglii. Nie spełnili oczekiwań pokładanych w nich przez trenerów, dlatego spędzali czas na ławce. Teraz ma się to zmienić. Świetne występy zaliczył Jan Bednarek oraz Grzegorz Krychowiak.

WBA w meczu z Exeter City była postrzegana jako faworyt, i to zadanie spełniła w stu procentach. Wynik otworzył się już w drugiej minucie spotkania. 25. minuta także przyniosła bramkę. Mecz zakończył się wynikiem 2:0, jednak gdyby rzut karny wykorzystał Robson-Kanu, to WBA odniosłoby jeszcze bardziej pokaźne zwycięstwo.

Grzegorz Krychowiak w tym spotkaniu zagrał na miarę swoich możliwości. Był obecny na boisku przez 85 minut. Portal expressandstar.com twierdzi, że Polak jest coraz mocniejszym kandydatem trenera na grę w wyjściowej jedenastce. Serwis wystawił mu także ocenę 7, która była jedną z najwyższych. Nie tylko expressandstar.com pochwalił Krychowiaka. Uczynił to także Daily Mail, który – podobnie jak poprzedni serwis – wystawił mu siódemkę w dziesięciostopniowej skali.

Natomiast Jan Bednarek ma powody do świętowania. Rozegrał pierwszy mecz od sierpnia minionego roku. W wypowiedziach pomeczowych powiedział, że ciężko pracował na to, by w końcu trener dał mu szansę. Jak widać, ciężka praca się opłaciła. Zagrał 90 minut, wygrywał walkę o górne piłki, a także zaliczył parę udanych odbiorów.  Co ciekawe, to była jego pierwsza okazja do zagrania na nietypowej – jak dla niego – pozycji. Prawa strona obrony jednak okazała się przyjazna. Dowodem tego są oceny po spotkaniu, które Southampton wygrało 1:0. Bednarek otrzymał ocenę 6 na 10.