Serie A. Wielkie kluby w kolejce po Bartosza Bereszyńskiego
To może być prawdziwy hit zimowego okienka transferowego. Bardzo szybko toczy się kariera Bartosz Bereszyńskiego, która we Włoszech jest prawdziwym rollercosterem. Rok temu zamienił Legię Warszawa, na Sampdorię Genua. Pierwsze pół roku było przeciętne w wykonaniu Polaka i latem mówiło się nawet, że „Bereś” odejdzie z Genui. Ten się jednak nie poddał i na jesieni zaprezentował się bardzo udanie, pewnie wykorzystując również problemy zdrowotne Piszczka i Jędrzejczyka w kadrze, dzięki czemu stał się podstawowym obrońcą w naszej kadrze. To sprawiło, że były zawodnik Legii znalazł się w orbicie zainteresowań wielkich klubów.

Jak poinformował Mateusz Skwierawski z WP Sampdoria otrzymała oficjalne zapytania odnośnie Bereszyńskiego od Napoli oraz AS Romy. Wśród zainteresowanych wymienia się także Inter Mediolan. Sensacyjne doniesienia potwierdziła także „Fabryka Futbolu”, czyli agencja managerska, reprezentująca interesy polskiego obrońcy.

Zgodnie z informacjami WP Sportowych Faktów Sampdoria nie jest zainteresowana sprzedażą „Beresia” już podczas zimowego okienka transferowego, dodając jednocześnie, że dużo bardziej skłonni byliby negocjować transfer latem, po mistrzostwach świata. Wtedy to w przypadku dobrego występu reprezentacji Polski i samego Bereszyńskiego na mundialu w Rosji, klub mógłby jeszcze więcej zarobić.

Kadrowicz Adama Nawałki jest jednym z podstawowych zawodników w zespole Marco Giampaolo. W tym sezonie zagrał w 15 spotkaniach ligowych, opuszczając zaledwie cztery pojedynki w Serie A. Obecnie wg. portalu transfermarkt.pl wartość rynkowa Bereszyńskiego wynosi 3,5 miliona euro.
Komentarze


Lubisz to? Podziel się ze znajomymi!

0
128 udostepniania

Serie A. Wielkie kluby w kolejce po Bartosza Bereszyńskiego