Zbigniew Boniek sprowokował niemieckich dziennikarzy ostatnim wywiadem!


0


Serwis tz.de jest oburzony ostatnimi słowami prezesa PZPN. W wywiadzie dla polsatsport.pl, Boniek powiedział, że „Bayern ma dwie gwiazdy: Manuela Neuera i Roberta Lewandowskiego. Dlatego tz.de zatytułował swój artykuł w następujący sposób: „Szef PZPN prowokuje Bayern”.

Co więcej, były reprezentant Polski twierdzi, że „Lewy” lepszy od Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego. Argumentuje swoje słowa tym, że zarówno Portugalczyk jak i Argentyńczyk nie są klasycznymi napastnikami, a ze strony innych „dziewiątek” Lewandowski raczej nie ma poważnej konkurencji. Dodaje, że jeśli Polak chciałby zdobyć Złotą Piłkę, to jak najszybciej musi wygrać Ligę Mistrzów.

Boniek mówił, że tacy gracze jak Thomas Mueller, Franck Ribery czy Arjen Robben to piłkarze, którzy radzą sobie na szczeblu europejskim, ale nie są na najwyższym światowym poziomie. Z tą opinią nie zgadzają się nasi zachodni sąsiedzi. Statystyki przemawiają za Lewandowskim, ale Robben, Ribery czy Mueller są ważnymi ogniwami bawarskiego zespołu, i nieraz świadczą o sile Mistrza Niemiec.

Like it? Share with your friends!

0