Transfery. Kownacki na celowniku HSV i Espanyolu


1


Dawid Kownacki coraz lepiej radzi sobie we włoskiej Sampdorii, dzięki czemu wzbudza zainteresowanie na rynku transferowym. Poczynania byłego Lechity bacznie śledzi również selekcjoner Adam Nawałka.

Dawid Kownacki jest ostatnio w dobrej formie. Wypracował sobie zaufanie trenera i od początku grudnia regularnie występuje w meczach Sampdorii jako zawodnik rezerwowy. To że wchodzi na boisko w końcowych minutach nie przeszkadza mu jednak w strzelaniu goli. Podczas 10 spotkań rozegranych w niepełnym wymiarze czasowym do siatki rywali udało mu się trafić już 3 razy.

Niezły bilans Kownackiego sprawił, że zaczęło interesować się nim coraz więcej klubów. Oficjalne zapytania o 20-latka wysłały hiszpański Espanyol Barcelona i niemiecki Hamburger SV. Według portalu Calciomercato.com o „Kownasia” pytało również Torino FC, jednak wraz ze zmianą trenera w tamtejszym klubie temat transferu Polaka upadł.

Mimo sporego zainteresowania, Kownacki w najbliższym czasie barw raczej nie zmieni. Władze Sampdorii podkreślają bowiem, iż wiążą z młodym napastnikiem spore nadzieje i swoją przyszłość.

Warto wspomnieć też, że Kownackiemu przyglądają się obecnie nie tylko inne kluby, ale także selekcjoner Adam Nawałka. O obserwowaniu go w kontekście powołania do kadry, na tegoroczne mistrzostwa świata w Rosji, poinformował klub jeden ze współpracowników trenera biało-czerwonych.

Like it? Share with your friends!

1