Największe zmarnowane talenty w historii polskiej piłki


3


Talenty w każdym kraju rodzą się podobno takie same i tylko kwestia treningu sprawia, że w jednym z państw są bardziej oszlifowane, a w innym mniej. Trudno się jednak oprzeć wrażeniu, że w takich krajach jak Brazylia czy Argentyna od małego zawodnicy są już gotowi na wielkie kariery. I często tak się właśnie dzieje, a na dodatek Brazylia nazywana jest kolebką futbolu.

Nie mniej jednak kwestia szkolenia od małego dzieciaka ma największe znaczenie. Do tego musi dojść ambicja i chęć samodoskonalenia. Sam Cristiano Ronaldo przyznawał w wywiadach, że poziom do jakiego doszedł w większości zawdzięcza treningom, a w dużo mniejszej części talentowi. Z goła innym przykładem jest Leo Messi, który jest talentem czystej postaci. Jak jednak pokazuje życie czy masz większy, czy mniejszy talent, treningiem i samozaparciem można osiągnąć najwyższy poziom.

Świat światem ale i w Polsce są talenty. Jedne rozwinęły się bardziej, inne mniej. Zawsze jednak jest ktoś, kto gra na wysokim poziomie. Szczególnie w obecnych latach nie możemy narzekać na nudę, bo polscy piłkarze są uznawani na zachodzie i często opuszczają nasz kraj. Największą reklamą polskiej piłki jest jednak Robert Lewandowski, który stał się rozpoznawalny na całym świecie. Byli jednak gracze, którzy powinni podążyć drogą „Lewego” ale niestety ich kariery blokowały kontuzje lub oni sami. Jesteście ciekawi największych polskich niespełnionych talentów? Zapraszamy!

Aby przejść dalej, przewiń w prawo.

Like it? Share with your friends!

3