Polacy za granicą. Robert Lewandowski zrywa współprace z wielką firmą!


1


Robert Lewandowski zakończył współpracę z Coca-Colą. Napastnik reprezentacji Polski był związany z amerykańskim potentatem przez siedem lat. Najprawdopodobniej powodem rezygnacji „Lewego” jest sam produkt, który nie jest odbierany jako zdrowy, a na pewno nie może on być wizytówką sportowca.

Lewandowski był ambasadorem jednego z największych turniejów na polskim rynku dla dzieci, a mianowicie Coca-Cola Cup. Dzięki reklamom z udziałem kapitana reprezentacji Polski turniej ten cieszył się dużą popularnością i był rozpoznawany przez Polaków. W zeszłym roku kadrowicz Adama Nawałki promował bez cukrową Coca-Colę za co spotkał się z falą krytyki, jakoby to sportowiec światowego formatu promuje nie zdrowy bądź co bądź napój.

Co prawda niektórzy zawodnicy w świecie piłki nożnej nadal promują niezdrowe produkty typu Chipsy, Cola oraz energetyki. Jednak od tego coraz bardziej się odchodzi i piłkarze przerzucają się na inne rynki. Na przykład „RL9” obecnie jest twarzą Huawei,  Head & Shoulders czy Gillette. Zobaczymy, jaka firma wypełni lukę po Coca-Coli. Nieoficjalnie mówi się, że o pozyskanie wizerunku polskiego zawodnika zabiega firma Oshee.

Like it? Share with your friends!

1