A-League. Adrian Mierzejewski piłkarzem grudnia w Australii!
Wszyscy  interesujemy się Polakami w zachodnich ligach i ich losami, a nikt nie spogląda szerzej na świat i grających tam naszych zawodników. Tymczasem w dalekiej Australii jest zawodnik, którym zachwyca się cała liga, i który został graczem grudnia. To Adrian Mierzejewski!

Były gracz Polonii Warszawa czy Stomilu Olsztyn został wybrany najlepszym zawodnikiem miesiąca i w pełni na to zasłużył. W głosowaniu zorganizowanym przez PFA udział brali inni piłkarze i jest to tym cenniejsze, że to właśnie Mierzejewski został wybrany.– Jestem bardzo szczęśliwy. Dziękuję swoim kolegom z drużyny i PFA za nominację i wybranie mnie piłkarzem grudnia. Mamy w Sydney FC świetny skład i gdyby nie zawodnicy, których mam obok siebie, i ich wsparcie, nie miałbym szans na zdobycie tej nagrody – powiedział sam zainteresowany.

Jakby tego było mało, gracza Sydney FC pochwalił sam prezydent PFA, który docenia pomocnika! – Adrian pokazał, że jest jednym z najlepszych transferów tego sezonu. Patrząc na jego występy, można zobaczyć, że naprawdę cieszy się grą w piłkę. Ale żeby spojrzeć konkretniej na wybór, trzeba wejść w statystyki. Bo za ładne oczy nikt nie wybrał Polaka graczem grudnia. Mierzejewski w ubiegłym miesiącu rozegrał 5 spotkań, w których strzelił 5 bramek i do tego dołożył 3 asysty.

W sumie w tym sezonie strzelił już 8 bramek i zanotował 3 asysty, co daje mu 3 miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców tego sezonu w australijskiej A-League. Był gracz Trabzonsporu przyczynił się do prawie 1/3 wszystkich strzelonych przez jego zespół bramek w bieżącym sezonie. A to na pewno nie koniec!
Komentarze


Lubisz to? Podziel się ze znajomymi!

0
23 udostepniania

A-League. Adrian Mierzejewski piłkarzem grudnia w Australii!