Premier League. Pensja Krychowiaka kłopotem dla WBA w okienku transferowym
Sytuacja Grzegorza Krychowiaka zmienia się jak w rollercoasterze. Jednego dnia mówi się o tym, że trener go odstawia od składu, w kolejnym trener zaprzecza. Dalej znów mówi się o transferze Polaka do innego klubu, by stwierdzić, że jednak zostaje. Wszystko przewraca się co chwila.

Jest jednak kolejny kłopot, który może być ciężki do rozwiązania. A mianowicie chodzi o pensję pomocnika, która jest najwyższa w historii klubu i sprawia przez to kłopoty w bieżącym oknie transferowym. O wszystkim donosi „Express and Star”, który informuje jak wygląda sytuacja płacowa i donosi, że WBA praktycznie doszło do swego progu płacowego.

Każdy z klubów występujących na najwyższym szczeblu rozgrywkowym może powiększyć co sezon swój próg płacowy o 7 milionów funtów. Więcej tylko w przypadku wyższych dochodów z praw telewizyjnych. Tak więc mamy sytuację, że pewne kwoty nie mogą zostać przekroczone. By wypożyczyć Polaka z PSG i płacić mu 108 tysięcy funtów tygodniowo oraz dokonać 5 innych wzmocnień latem, angielski zespół pozbył się 3 zawodników.

Teraz do końca progu zostało WBA ledwie 50 tysięcy funtów, co może znacznie ograniczyć pole manewru podczas wzmocnień. Sytuacja może ulec nieco poprawić się w przypadku odejścia Jonny’ego Evansa (interesują się nim Arsenal i Manchester City), który zarabia 70 tysięcy funtów tygodniowo. Nie mniej jednak pensja „Krychy” jest tak duża, że stanowi kłopot dla klubu. Mimo wszystko wiele wskazuje na to, że Polak zostanie w zespole do końca sezonu.
Komentarze


Lubisz to? Podziel się ze znajomymi!

0
12 udostepniania

Premier League. Pensja Krychowiaka kłopotem dla WBA w okienku transferowym