Bundesliga. Błaszczykowski ma nowego rywala. Steffen piłkarzem Wolfsburga
VfL Wolfsburg pozyskał nowego piłkarza. Za kwotę 1,75 miliona euro do zespołu „Wilków” trafił skrzydłowy FC Basel, Renato Steffen. To zła informacja dla Jakuba Błaszczykowskiego, który będzie musiał z nim rywalizować o miejsce w składzie.

26-latek jest 5-krotnym reprezentantem Szwajcarii, jednak ostatni raz w kadrze narodowej wystąpił ponad rok temu (dokładnie w listopadzie 2016 roku). W obecnym sezonie zagrał w 27 spotkaniach FC Basel, w tym wystąpił we wszystkich sześciu pojedynkach w Lidze Mistrzów, w niemal pełnym wymiarze czasowym (jedynie w pierwszym meczu z CSKA Moskwa zszedł z boiska w 87 minucie).

Przyjście Steffena to bardzo złą informacja dla powracającego po kontuzji Jakuba Błaszczykowskiego. Niewykluczone, że reprezentant Polski z musu będzie występował ponownie jako prawy obrońca. Prócz Steffena do Wolfsburga powrócił po zakończonym wypożyczeniu z VfB Stuttgart, 19-letni Josip Brekalo. A dodatkowo na jego pozycji w razie potrzeby może grać jeszcze kilku innych piłkarzy, jak na przykład Daniel Didavi, Yunus Malli czy Divock Origi.
Komentarze


Lubisz to? Podziel się ze znajomymi!

0
13 udostepniania

Bundesliga. Błaszczykowski ma nowego rywala. Steffen piłkarzem Wolfsburga