Bundesliga. Błaszczykowski ma nowego rywala. Steffen piłkarzem Wolfsburga


0


VfL Wolfsburg pozyskał nowego piłkarza. Za kwotę 1,75 miliona euro do zespołu „Wilków” trafił skrzydłowy FC Basel, Renato Steffen. To zła informacja dla Jakuba Błaszczykowskiego, który będzie musiał z nim rywalizować o miejsce w składzie.

26-latek jest 5-krotnym reprezentantem Szwajcarii, jednak ostatni raz w kadrze narodowej wystąpił ponad rok temu (dokładnie w listopadzie 2016 roku). W obecnym sezonie zagrał w 27 spotkaniach FC Basel, w tym wystąpił we wszystkich sześciu pojedynkach w Lidze Mistrzów, w niemal pełnym wymiarze czasowym (jedynie w pierwszym meczu z CSKA Moskwa zszedł z boiska w 87 minucie).

Przyjście Steffena to bardzo złą informacja dla powracającego po kontuzji Jakuba Błaszczykowskiego. Niewykluczone, że reprezentant Polski z musu będzie występował ponownie jako prawy obrońca. Prócz Steffena do Wolfsburga powrócił po zakończonym wypożyczeniu z VfB Stuttgart, 19-letni Josip Brekalo. A dodatkowo na jego pozycji w razie potrzeby może grać jeszcze kilku innych piłkarzy, jak na przykład Daniel Didavi, Yunus Malli czy Divock Origi.

Like it? Share with your friends!

0