Polacy za granicą. Lewandowski nie znalazł się w drużynie roku UEFA


0


Mimo, że ubiegły rok był dla Roberta Lewandowskiego bardzo dobry pod względem strzeleckim, to nie znalazł uznania podczas wielu ankiet dotyczących najlepszych piłkarzy roku. W samym tylko rankingu FIFA The Best 16 pozycję. Teraz znów nie znalazł uznania w drużynie roku UEFA.

Na nic zdały się liczne bramki strzelone w klubie i reprezentacji. Koronę króla strzelców ubiegłego sezonu Bundesligi sprzątnięto mu sprzed nosa. Pozostał tytuł mistrza Niemiec. Mimo to sukces osiągnął w barwach narodowych, gdzie z reprezentacją Polski awansował na mundial, który odbędzie się za kilka miesięcy w Rosji, a do tego został królem strzelców eliminacji(16 bramek) wyprzedzając samego Cristiano Ronaldo.

Kapitan reprezentacji Polski nie zdołał wskoczyć na podium w żadnym z plebiscytów organizowanych przez zachodnie media oraz FIFA. W głosowaniu Przeglądu Sportowego na najlepszego polskiego sportowca został na finiszu wyprzedzony przez Kamila Stocha. A jak się okazuje to nie koniec, bo w ogłoszonej właśnie drużynie roku UEFA nie znalazł się w „11”. I to mimo wielkiego wsparcia kibiców z naszego kraju. Polska zajęła drugie miejsce pod względem ilości oddanych głosów razem z Turcją (po 5%). Najwięcej głosów oddali mieszkańcy Indii (8%). Najwięcej głosów z graczy zdobył Sergio Ramos (588315). A najmniej z graczy, którzy znaleźli się w drużynie roku otrzymał Giorgio Chiellini (295842).

Drużyna roku UEFA wybrana przez internautów:

Gianluigi Buffon (Juventus, Włochy) – Dani Alves (PSG, Brazylia), Sergio Ramos (Real Madryt, Hiszpania), Giorgio Chiellini (Juventus, Włochy), Marcelo (Real Madryt, Brazylia), Kevin De Bruyne (Manchester City, Belgia), Toni Kroos (Real Madryt, Niemcy), Luka Modrić (Real Madryt, Chorwacja), Eden Hazard (Chelsea, Belgia), Lionel Messi (FC Barcelona, Argentyna), Cristiano Ronaldo (Real Madryt, Portugalia).

Like it? Share with your friends!

0