Lotto Ekstraklasa. Rafał Wolski nie poleci na obóz do Turcji z Lechią Gdańsk


fot. własne/Paweł Jerzmanowski


Lechia Gdańsk jak co roku miała walczyć o najwyższe cele. Jednak w ostatnim czasie zaczęły napływać niepokojące wieści, co do sytuacji finansowej w klubie. Gdańszczanie zalegają z wypłatami dla zawodników kilka miesięcy. Pismo wzywające do uregulowania należności wystosował Rafał Wolski i za karę nie poleci na obóz do Turcji.

O kłopotach finansowych w Lechii mówiło się już w 2016 roku. Wtedy to Komisja ds. Licencji Klubowych ukarała biało-zielonych odjęciem jednego punktu w styczniu, by po kilku miesiącach dołożyć kolejne trzy punkty minusowe plus 250 tysięcy kary. Jednak po odwołaniu się od decyzji karę zmieniono na 400 tysięcy złotych do zapłaty. Jednak to nie był koniec tej sprawy i najnowszy wyrok mówi o jednym punkcie minusowym i 200 tysiącach złotych kary (wyrok z 14 grudnia ubiegłego roku). Zaległości finansowe wtedy dla zawodników częściowo jednak uregulowano i do czasu był spokój.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia pismo wzywające do wypłacenia zaległych pensji wystosował Rafał Wolski. Klub zalegał mu, jak i innym zawodnikom z pensjami i „Wolak” zdecydował się wystosować pismo. To poskutkowało, bo dostał 3 zaległe wypłaty. W przeciwnym razie mógłby w niedługim czasie rozwiązać kontrakt z winy klubem zgodnie z uchwałą z dnia 27 marca 2015 roku. Pismo zamierzało też wystosować kilku zawodników spoza Polski ale wypłaty dotarły do nich przed złożeniem wezwania. Wydaje się więc, że kryzys został zażegnany, a zarząd ma przelać resztę wypłat jeszcze w styczniu.

Nie obyło się jednak bez ofiar. Jak informuje Sebastian Staszewski ze Sport.pl Rafał Wolski za karę ma nie polecieć z zespołem na obóz przygotowawczy do Turcji, a do niego dołączy Michał Nalepa. Wcześniej „Przegląd Sportowy” informował, że to przez chęć odejścia z klubu jeszcze w tym okienku Wolski zostanie w Polsce. Jak jednak się okazuje, wszystko to jest pokłosiem postawienia się władzom przez zawodnika. Skomplikować się przez to może też wyjazd zawodnika na tegoroczny mundial w Rosji.
Komentarze


Lubisz to? Podziel się ze znajomymi!

0
62 udostepniania

Lotto Ekstraklasa. Rafał Wolski nie poleci na obóz do Turcji z Lechią Gdańsk