Serie A. Sampdoria ustaliła cenę minimalną za Bereszyńskiego


0


Bartosz Bereszyński po transferze do włoskiej Sampdorii Genua wskoczył na wyższy level. Mimo początkowych problemów wywalczył ostatecznie miejsce w składzie i imponuje formą, co nie uszło uwadze silniejszych zespołów,  które zaczęły spoglądać w stronę polskiego obrońcy. W związku z tym Sampdoria postanowiła się zabezpieczyć.

Reprezentant Polski wystąpił w tym sezonie w 15 spotkaniach swojego zespołu grając łącznie 1142 minuty. Stał się jednym w ważnych punktów swojej ekipy i wraz z Karolem Linettym i Dawidem Kownackim decyduje o obliczu zespołu. Nic więc dziwnego, że od jakiegoś czasu dochodziły do nas słuchy o zainteresowaniu obrońcą przez Inter Mediolan, AS Roma czy SSC Napoli. Każda z tych drużyn znajduje się wyżej w tabeli od zespołu „Beresia”. Dlatego zespół z Genui postanowił się zabezpieczyć w przypadku prób pozyskania naszego gracza.

Według portalu sampnews24.com, władze klubu ustaliły cenę, od której będą negocjować kwotę wykupu Polaka. To 10 milionów euro. Warto jednak dodać, że nikt nie ma zamiaru pozbywać się Bereszyńskiego, lecz w razie transferu klub chce się zabezpieczyć, by móc sprowadzić zastępce na prawą obronę. Co ciekawe, według Transfermarkt, były zawodnik  Legii Warszawa wyceniany jest na 3,5 miliona euro.

Like it? Share with your friends!

0