Serie A. Łukasz Skorupski chce odejść z Romy. W grze walka o mundial w Rosji


0


Wydawało się, że Łukasz Skorupski będzie trzecim bramkarzem reprezentacji Polski, po tym jak swoją reprezentacyjną karierę zakończył Artur Boruc. Grając w poprzednim sezonie w barwach Empoli był jednym z najlepszych bramkarzy Serie A.  Jednak powrót do Romy okazał się koszmarem.

Skorupski swoją pozycję we włoskiej lidze zbudował przez dwa świetne sezony będąc na wypożyczeniu właśnie w FC Empoli. W czerwcu ubiegłego roku skończyło się ono jednak i powrócił do AS Romy, która kupiła go w 2013 roku z Górnika Zabrze. Grając w zespole, który obecnie występuje w Serie B wskoczył do reprezentacji Polski i po rezygnacji z kadry legendy, jaką był niewątpliwie Artur Boruc, Skorupski wydawał się idealnym kandydatem na golkipera numer 3 w kadrze, po Łukaszu Fabiańskim i Wojciechu Szczęsnym.

Jednak w Romie Polak nie przebił się do pierwszego składu i musi drżeć o swój wyjazd na mundial. W tym sezonie zagrał zaledwie w jednym spotkaniu Pucharu Włoch i puścił 2 bramki w meczu z Torino, co sprawiło, że Rzymianie odpadli z rozgrywek. Oznaczało to także koniec występów dla „Skorupa”. Niepodważalnie w bramce Romy broni bowiem Alisson. Były gracz Ruchu Radzionków chce jednak walczyć o wyjazd na Mistrzostwa Świata i jak informuje Sky Sports, Polak poprosił władze zespołu o pozwolenie na transfer. Nie wiadomo jednak jaka będzie decyzja, bo w zespole chcą mieć pełnowartościowego zmiennika na tej pozycji, a za takiego uważają naszego zawodnika. Kolejną szansą byłby transfer Alissona, po którego miał się zgłosić Liverpool ale oferta została odrzucona. Na przejęcie Skorupskiego chętne jest ponoć Torino. Wyceniany jest przez Transfermarkt na 6,5 miliona euro.

Like it? Share with your friends!

0