Serie A: Znamy datę powrotu Arka Milika?


0


Arkadiusz Milik powoli kończy etap rehabilitacji po ciężkiej kontuzji. We wrześniu reprezentant Polski po raz kolejny zerwał więzadła krzyżowe, tym razem jednak w prawej nodze (rok wcześniej zerwał więzadła w lewym kolanie). Wszyscy kibice Napoli wyczekują powrotu swojego napastnika. Kiedy to nastąpi? Niewykluczone, że jeszcze w tym miesiącu!

Do sprawy bardzo optymistycznie podchodzi Niccolo Ceccarini, włoski ekspert ds. transferów. W rozmowie z „Radio Goal” stwierdził, ze jeszcze w tym miesiącu były piłkarz Ajaxu czy Górnika Zabrze powinien być dostępny dla Maurizio Sarriego:

Myślę, że Milik może wrócić już w ostatnią niedzielę stycznia. Najpóźniej 28 stycznia powinien być dostępny dla trenera. Można dać mu jeszcze kilka dni, ale to będzie ważny sygnał – powiedział Ceccarini na antenie „Radio Goal”

Gorące głowy uspokaja jednak Alfonso de Nicola, który jest lekarzem klubowym Napoli. De Nicola nie potwierdził, ani nie zaprzeczył doniesieniom eksperta, nie umiejąc podać obecnie kiedy Milik wróci do treningów z pełnym obciążeniem. Wszelkie kluczowe decyzje w tej sprawie mają zostać podjęte dopiero w przyszłym tygodniu.

Czas wyleczenia urazów, takich jakie mają Milik i Ghoulam (inny kontuzjowany zawodnik Napoli – przyp. red.) są ustalane razem z chirurgiem. W przyszłym tygodniu między wtorkiem a środą tych dwóch zawodników odwiedzi profesor Mariani. Po tej wizycie dowiemy się, kiedy obaj piłkarze będą mogli dołączyć do zespołu. Jeśli dostaniemy potwierdzenie od profesora Marianiego, to przygotujemy ich. Wtedy trener Sarri zdecyduje, kiedy z nich skorzystać – powiedział ostatnio Alfonso de Nicola, lekarz SSC Napoli, w rozmowie z telewizją Canale 21.

Like it? Share with your friends!

0