Serie A. Kownacki może zasilić Juventus


1


We Włoszech coraz głośniej jest o zainteresowaniu Juventusu Dawidem Kownackim. 

Kownacki jest tajną bronią dla Sampdorii. Po prostu wchodzi z ławki i zaczyna pogrążać rywali. Polak zdobył serce fanów Sampdorii. Jak podają włoskie media Mistrz Włoch wziął pod lupę tego obiecującego gracza.

Polak na strzelenie gola potrzebuje ledwie 48 minut. Jest najbardziej efektywnym graczem włoskiej ligi i solidnym rezerwowym.

W Juve musiałby naprawdę udowodnić na ile go stać, gdyż tam w przypadku transferu powalczy o skład z Mandżukiciem, Dybalą czy Higuainem, czyli światową czołówką. Jeżeli Kownacki miałby gdzieś odejść, to najlepiej dla niego, gdyby był to zespół w którym w pełni mógłby udowadniać swoją wartość, a w szeregach „Starej Damy byłoby to naprawdę trudne.

Wybitny dla środowiska Juventusu dziennikarz w rozmowie z „Sportowymi Faktami” skomentował zainteresowanie.

 To całkiem realny scenariusz. Nie byłaby to dla mnie niespodzianka. Juventus robił już tak z innymi młodymi piłkarzami, wyróżniającymi się w Serie A Pozyskanie go, a następnie umożliwienie regularnej gry w innym klubie zapewniłoby mu utrzymanie rytmu meczowego. Kto wie, być może mogłoby do tego dojść już teraz, a po zakończeniu sezonu Juventus miałby możliwość bliższemu przyjrzeniu się Polakowi – uważa Adam Digby.

Like it? Share with your friends!

1