lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

LOTTO Ekstraklasa. Oleksiy Khoblenko piłkarzem Lecha Poznań!


0


Podobnie jak Legia Warszawa, Lech Poznań również nie próżnuje. Szefowie „Kolejorza” zakontraktowali trzeciego zawodnika po Thomasie Rogne i Piotrze Tomasiku. Nowym zawodnikiem został Oleksiy Khoblenko, który został wypożyczony z Czarnomorca Odessa z opcją pierwokupu.

Oleksiy Khoblenko w drużynie z Odessy spisywał się rewelacyjnie. W lidze ukraińskiej strzelił on osiem bramek w 19 spotkaniach. Tym samym jest drugim najlepszym strzelcem ligi naszych wschodnich sąsiadów. Lepszym bilansem bramkowym legitymuje się tylko Facundo Ferreyra z Szachtara Donieck, który w 19 meczach, 13 razy wpisywał się na listę strzelców.

Ukrainiec mógłby nawet jeszcze szybciej trafić do ekipy „Dumy Wielkopolski”, lecz szefowie Czarnomorca do końca negocjowali procent procent od następnej transakcji w sytuacji, gdy Lech wykupiłby zawodnika. Wiceprezes Lecha tak skomentował nowy nabytek klubu:

” To zawodnik, który ma naciskać na Christiana i rywalizować z nim o miejsce w składzie. To piłkarz o zupełnie innej charakterystyce i na tym nam też zależało. Dysponuje dużą szybkością, jest dynamiczny i nie unika gry w kontakcie. Nie jest powiedziane, że będzie zmiennikiem Christiana. Możliwe, że wygra walkę o miejsce w składzie i będzie naszym podstawowym zawodnikiem”. Później głos zabrał sam zainteresowany, który jest zadowolony z dołączenia do drużyny z Poznania:

„Moje pierwsze wrażenia są świetnie. Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do tego klubu. Wiem, że ma świetnych zawodników i walczy o mistrzostwo. Patrzę na swoją przyszłość bardzo pozytywnie. Postaram się strzelić dla Lecha jak najwięcej bramek. Wiem, że Lech jest znany ze swojej historii, a w Poznaniu są świetni kibice. To silny klub. Wierzę, że będę ważną częścią jego historii”.

Według nieoficjalnych informacji na transfer do „Kolejorza”, Khoblenko namówił jego rodak Wołodymyr Kostewycz.

Like it? Share with your friends!

0