LOTTO Ekstraklasa. Wielkie problemy Cracovii. Prokuratura chce zamknięcia stadionu!

Prokuratura wystąpiła z wnioskiem do wojewody małopolskiego w sprawie zamknięcia stadionu Cracovii. Przyczyną tego są zamieszki jakie miały miejsce na derbach z Wisłą Kraków. To może być kolejna dotkliwa kara dla „Pasów”, którzy zostali już ukarani przez Komisję Ligi.

W 20 kolejce LOTTO Ekstraklasy miały miejsce derby Krakowa. Cracovia podejmowała Wisłę na własnym stadionie. „Biała Gwiazda” zwyciężyła to spotkanie 4:1, a kibice gospodarzy nie mogli pogodzić się z porażką i wyładowali swoje nerwy na… sympatykach gości, których ostrzelali petardami i racami. Związku z tym sędzia przerwał mecz na 20 minut, a w całej sytuacji musiała interweniować policja.

„RMF 24” informuje, że prokuratura chce zamknięcia stadionu przy ulicy Kałuży dopóki władze Cracovii nie uporają się ze wznoszeniem na stadion przez kibiców środków pirotechnicznych i obraźliwych transparentów.

Komisja Ligi po derbach ukarała już dotkliwie Cracovią. Klub dostał 100 tys. złotych kary, zamknięcie stadionu na najbliższe dwa domowe mecze plus następne derby rozgrywane i siebie z Wisłą oraz zakaz organizowania wyjazdów do końca obecnego sezonu. Zamknięcie stadionu nie obowiązuje jednak osób do 16 roku życia wraz z opiekunami.