Serie A. Niepewna przyszłość Drągowskiego. Na razie jest rezerwowym


1


Bartłomiej Drągowski przegrywa rywalizacje w Fiorentinie z Marco Sportiello, który jest wypożyczony do Violi z Atalanty Bergamo. Polak jest tylko jego zmiennikiem, ale już w najbliższym czasie może to się zmienić.

Dotychczas Drągowski w tym sezonie występował tylko w spotkaniach Coppa Italia. Fiorentina zdążyła odpaść z tych rozgrywek i reszta sezonu prawdopodobnie będzie szczegółową analizą ławek rezerwowych w różnych miejscach we Włoszech dla Drągowskiego. Rywal byłego gracza Jagiellonii do miejsca w wyjściowym składzie w 7 z 20 meczach zachował czyste konto i cieszy się zaufaniem trenera.

Zdaniem „La Nazionale” los Drągowskiego może się odmienić. Fiorentina, aby wykupić Sportiello z Atalanty będzie musiała wyłożyć 6 milionów euro. Latem klub z Florencji będzie musiał na pewno wydać 18 milionów euro na transfery Saponary i Pezzelli. Dodatkowy wydatek w letnim okienku może być zbyt dużym obciążeniem dla klubu. W takim wypadku podstawowym bramkarzem zostanie Polak.

Drągowski jest zawodnikiem Fiorentiny od lipca 2016 roku. Włoski klub zapłacił za niego Jagiellonii Białystok 2,5 mln euro. Na debiut w barwach Violi młodzieżowy reprezentant Polski czekał aż do ostatniej kolejki poprzedniego sezonu, a w bieżącej kampanii wystąpił w dwóch meczach Pucharu Włoch – podaje serwis sportowefakty.wp.pl

Like it? Share with your friends!

1