Lotto Ekstraklasa. Lech zainteresowany sprowadzeniem Teodorczyka


-3


O nowym napastniku w Lechu Poznań mówiło się od dawna. Choć klub z Bułgarskiej miał w przeszłości supersnajperów, którzy prowadzili zespół w walce o mistrzostwo i puchary, to w tym sezonie ze zdobywaniem bramek jest problem. Dlatego też władze szukają wzmocnień na tej pozycji.

Mimo, że Lechici nie zdobyli najmniej bramek w rundzie jesiennej, to i tak dobrze było widać w tych spotkaniach, że brak jest w drużynie prawdziwego snajpera. W przeszłości takimi lisami pola karnego byli Teodor Anioła, Robert Lewandowski, Artjoms Rudnevs, czy ostatnio Łukasz Teodorczyk. I co ciekawe, to możliwość sprowadzenia tego ostatniego sondował Lech. Byłoby to z korzyścią dla zawodnika, jak i tym bardziej samego klubu. I to wszystko mimo zakontraktowania Ołeksija Chobłenki.

O wszystkim poinformował „Przegląd Sportowy”. Zespół  z Poznania sprawdzał możliwość pozyskania gracza Anderlechtu. Wydawało się to bardzo dobrym pomysłem. Sam Teodorczyk zna klub, w którym występował przed czterema laty. Dzięki wspaniałej formie w Lechu trafił do Dynama Kijów, a potem do Brukseli. Tam jednak nie wiedzie mu się ostatnio zbyt dobrze i i krążyły plotki o chęci pozbycia się Polaka. Najświeższe wieści donoszą jednak, że nikt nie chce wypuszczać „Teo” z zespołu. Ponadto polskiej drużynie ciężko byłoby płacić zawodnikowi tyle, ile dostaje w zespole z Belgii. W tym sezonie Teodorczyk zagrał w 24 spotkaniach, strzelił 3 bramki i zanotował tyle samo asyst.

Like it? Share with your friends!

-3