Poranek z Polską Piłką – 14 Stycznia


-1


Dzień dobry! Wedle tradycji jak każdego ranka, pora na podsumowanie wydarzeń z polskiej piłki, które wydarzyły się ostatniego dnia. 

Błaszczykowski bez składu po raz ósmy z rzędu!

Kuba Błaszczykowski ostatnich miesięcy nie może nazwać udanymi. Polak nie założył jeszcze koszulki Wolfsburgu tego roku. Na domiar złego Kuba doznał urazu, toteż ma utrudnione przygotowanie do rundy wiosennej. Były kapitan biało-czerwonych ma od niedawna konkurencję, bowiem szeregi „Wilków” zasilił Steffen z Basel.

Kolejny Polak w SPAL

Thiago Cionek dotychczas występujący w Palermo z Serie B jest nowym piłkarzem SPAL, występującego poziom wyżej. Umowa z jego nowym pracodawcą będzie obowiązywała do 30 czerwca 2020 roku. Kwoty transferu nie ujawniono, ale włoska prasa sugeruje, że nie była zbyt wygórowana, ponieważ wraz z końcem sezonu, kończył się Cionkowi kontrakt z Palermo. W ekipie SPAL regularnie gra inny Polak – Bartosz Salamon.

Teodorczyk lekarstwem na nieskuteczność Kolejorza?

Łukasz Teodorczyk podobno zwrócił na siebie uwagę w Poznaniu. Transfer wydaje się być możliwy, gdyż Lech ma problemy i braki w ofensywie. Wzmocnieniem Lecha na ataku ma być właśnie „Teo”. Co ciekawe jeszcze nie tak dawno była mowa o zainteresowaniu Tottenhamu snajperem Anderlechtu.

Drągowski bliżej szansy?

Wypożyczony z Atalanty do Fiorentiny Sportiello jest konkurentem Drągowskiego. Póki co cieszy się zaufaniem trenera i kibiców. Nic dziwnego, ponieważ włoski bramkarz nie raz ratował bramkę Violi. Jest jednak nadzieja dla Drągowskiego. Jeśli Viola chciałaby kupić Sportiellego, wówczas musiałby zapłacić 6 milionów euro, a obciążenie budżetu jest tak duże, iż Fiorentiny nie będzie na niego stać, zatem latem będziemy mogli przekonać się o umiejętnościach obiecującego Polaka.

Like it? Share with your friends!

-1