fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Transfery. Paweł Bochniewicz wybrał Górnik Zabrze. Młodzieżowy reprezentant Polski przeszedł testy medyczne


0


W ostatnim czasie sporo mówiło się o możliwym wypożyczeniu Pawła Bochniewicza do jednego z klubów z Lotto Ekstraklasy. Media wymieniały w tym kontekście przede wszystkim Legię Warszawa oraz Górnika Zabrze. Zawodnik zadecydował i przeszedł wczoraj testy medyczne w Górniku Zabrze, w związku z czym niedługo zostanie nowym piłkarzem śląskiego klubu.

W Górniku Zabrze będzie tworzył środek obrony wraz ze swoim reprezentacyjnym kolegą Mateuszem Wieteską. Do dogadania zostały już tylko szczegóły. Jak przyznał prezes Górnika, Bartosz Sarnowski sfinalizowanie wypożyczenia jest już na ostatniej prostej: „Zakładam, że wszystko dogramy i piłkarz w środę poleci z drużyną na zgrupowanie na Cypr” – powiedział w rozmowie z „Przeglądem Sportowym.

Tym samym zawodnik najprawdopodobniej przez najbliższe pół roku będzie piłkarzem Górnika Zabrze. Tak jak wspomnieliśmy, media sporo mówiły jednocześnie o zainteresowaniu młodzieżowym reprezentantem Polski ze strony Legii Warszawa, jednak tutaj pozyskanie 21-latka było uzależnione od wcześniejszej sprzedaży Michała Pazdana.

Bochniewiczowi udało się w tym sezonie zadebiutować w pierwszym zespole Udinese. Regularnie łapie się do kadry meczowej klubu, a dodatkowo zagrał w dwóch spotkaniach zespołu w ramach Pucharu Włoch. Zagrał 17 minut w pojedynku z Perugią (8-3), oraz pełny mecz przeciwko Napoli (0-1). Portal transfermarkt.pl wycenia młodego Polaka na 200 tys. euro.

Like it? Share with your friends!

0