fot. jagiellonia.pl

Lista najdroższych zawodników grających obecnie w LOTTO Ekstraklasie!


2


Na pewno zastanawialiście się ile są warci zawodnicy grający w polskiej ekstraklasie. Słysząc kwoty transferowe można dostać zawrotu głowy, jednak w LOTTO Ekstraklasie takich sum nie ma i zanosi się, że w najbliższym czasie nie będzie. Patrząc na to za ile Barcelona kupiła Neymara, albo Real kiedyś Cristiano Ronaldo można pomyśleć, że transfery w okolicach 10-15 mln euro to grosze, ale w ekstraklasie takiego typu transferu nie było nigdy w historii!

Najdroższym transferem z naszej ligi, jak dobrze wiemy było pozyskanie przez Southampton Jana Bednarka z Lecha Poznań. „Święci” za zawodnika „Kolejorza” wydali okrągłe sześć milionów euro. Przenosiny Bednarka miały miejsce przed obecnym sezonem. Drugim najdroższym był Adrian Mierzejewski, którego turecki Trabzonspor pozyskał za 5,25 mln euro.

Tradycyjnie z początkiem nowego roku portal „Transfermarkt” zaktualizował listę wartości rynkowych zawodników. Z listy tej jasno wynika, że na razie nie możemy marzyć o liczbie dwucyfrowej licząc w milionach euro, aby jakiś klub kupił piłkarza z naszej ligi. Ba! Wydaje się, że Bednarek będzie jeszcze przez długi okres przodował w tym zestawieniu. A więc, zobaczmy kto jest najdroższym obecnie zawodnikiem w LOTTO Ekstraklasie.

Aby czytać dalej kliknij strzałkę w prawo.

Like it? Share with your friends!

2