Nice 1 Liga. Wychowanek Bayernu trafi do Podbeskidzia


0


Podbeskidzie Bielsko-Biała po spadku z Lotto Ekstraklasy w 2016 roku, stara się do niej wrócić. Niestety kolejny sezon na zapleczu najważniejszych rozgrywek nie idzie po ich myśli. Dlatego też w przerwie zimowej stawiają na transfery. A jednym z nabytków ma być wychowanek Bayernu Monachium.

Nice 1 liga okazują się na tyle wymagającymi rozgrywkami, że ciężko nawet drużynie, które jeszcze niedawno była w Ekstraklasie walczyć o awans. Podbeskidzie Bielsko-Biała stara się jednak tego dokonać i po nieudanej rundzie jesiennej, gdzie zajęli dopiero 12 pozycję wzmacnia się. Odbywa się to też kosztem najsłabszych ogniw, które odchodzą z klubu. Jednak na ich miejsce „Górale” planują ciekawe wzmocnienia.

Jednym z nich ma być wychowanek wielkiego Bayernu Monachium – Riccardo Basta. 22-latek dołączył do zespołu z Bielska-Białej, który przebywa na zgrupowaniu w Wałbrzychu. Tam będzie testowany i obserwowany przez sztab szkoleniowy, który w ciągu kilku dniu podejmie decyzję o jego ewentualnym zakontraktowaniu. Mimo, że defensywny pomocnik wychował się w zespole Roberta Lewandowskiego, to nie było dane mu zagrać z Polakiem. Zawodnik bowiem nie przebił się do pierwszej drużyny, a jego występy zakończyły się na drugim zespole mistrza Niemiec. Od pół roku Basta jest wolnym graczem.

Like it? Share with your friends!

0