Poranek z Polską Piłką – 18 stycznia


5


Dzieeeeń dobry! Jak każdego poranka przedstawiamy Wam skrót najważniejszych informacji poprzedniego dnia. Bez zbędnego przedłużania, zapraszamy!

  • Robert Lewandowski wraca do treningów!

Robert Lewandowski we wtorek wrócił do treningów po kontuzji rzepki. ”Lewy” pauzował ostatnią kolejkę podczas wygranego przez Bayern meczu z Bayerem Leverkusen 3:1.

  • Mistrzowie Polski zainteresowani Bielikiem!

Kolejnym obrońcą, który znalazł się na celowniku Legii Warszawa, jest 20-letni Krystian Bielik. O tym wypożyczeniu mówiło się już w tym okienku transferowym, lecz temat ucichł. Zgodnie z informacjami, które dochodziły do nas z Wysp, Arsenal nie chciał, aby młodzieżowy reprezentant Polski wyjeżdżał za granicę i woleli, aby młody Polak trafił do któregoś klubu z Championship. Po kilku dniach milczenia temat powrócił. Krystian Bielik trafił w 2015 roku do Arsenalu, właśnie z Legii za ponad 2 miliony. David Hytner pisze – „Legia wciąż chce wypożyczyć Krystiana Bielika. Rozmowy cały czas trwają”.

  • Świerczok trafił do Bułgarii

Zgodnie z informacjami portalu weszło.com, Jakub Świerczok odchodzi z Zagłębia Lubin i na wiosnę będzie grał w bułgarskim Łudogorcu Razgrad. Tegoroczny uczestnik Ligi Europy wpłacił klauzulę odstępnego, jaka była zapisana w umowie reprezentanta Polski z „Miedziowymi”. W zespole Łudogorca 25-latkowi będzie łatwiej z aklimatyzacją, ponieważ zawodnikiem tego klubu jest też inny kadrowicz Adama Nawałki, Jacek Góralski.

  • Jarosław Jach do Niemiec?

Samuel Szczygielski z portalu „Weszło” informuje, że zainteresowanie Jarosławem Jachem wyraził niemiecki klub Ingolstadt. Najpierw pojawiały się plotki, że polski obrońca może trafić do Sampdorii. Temat jednak bardzo szybko ucichł. Teraz zainteresowanie wyraża nie tylko wspomniany Ingolstadt, ale również angielski klub Crystal Palace. Bliższy pozyskania 23-latka jest  niemiecki klub występujący w 2. Bundeslidze. Jach nie znalazł się w kadrze na środowy sparing Zagłębia, a w piątek nie poleci na obóz przygotowawczy z drużyną. Transfer do klubu zza naszej zachodniej granicy wydaje się coraz bardziej prawdopodobny. Jarosław Jach rozegrał w tym sezonie 17 spotkań w Ekstraklasie i strzelił 1 bramkę. Zadebiutował również w 1-wszej drużynie reprezentacji Polski w sparingowych meczach przeciwko Urugwajowi (0:0) i Meksykowi (0:1).

Szymon Kulas

Like it? Share with your friends!

5