fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Transfery. Jakub Świerczok odchodzi z Zagłębia. Kierunek: Bułgaria


0


Jakub Świerczok to jedno z odkryć trwającego sezonu Lotto Ekstraklasy odchodzi z Zagłębia Lubin. Bardzo dobre występy w drużynie Miedziowych sprawiły, że 25-latek zadebiutował w reprezentacji Polski oraz zainteresowały się inne kluby. Najkonkretniejszy był bułgarski Łudogorec Razgrad, który wpłacił klauzulę odstępnego, jaka była wpisana do kontraktu zawodnika z Zagłębiem.

Zdaniem portalu weszlo.com transfer jest już pewny, a w najbliższym czasie powinniśmy spodziewać się oficjalnego potwierdzenia przez zainteresowane strony. Świerczok nie będzie pierwszym polskim piłkarzem, który trafił w ostatnim czasie do ligi bułgarskiej. Latem 2017 roku inny reprezentant Polski, Jacek Góralski, zamienił zespół wicemistrza Polski, czyli Jagiellonię Białystok, również (tak jak 25-letni piłkarz Zagłębia) na Łudogorec. Niewątpliwie obecność innego rodaka pomoże Świerczokowi w aklimatyzacji w nowym otoczeniu.

Wydaje się, że transfer reprezentanta Polski do Bułgarii jest dobrym pomysłem zarówno pod kątem finansowym, jak i sportowym. Aktualny wicelider klasyfikacji króla strzelców Lotto Ekstraklasy nie powinien narzekać na zarobki, a i wydaje się, że sportowo zaliczył awans. Co prawda liga bułgarska wydaje się słabsza od polskiej, jednak Łudogorec regularnie gra w europejskich pucharach. Bułgarzy są aktualnie na 37. miejscu w rankingu klubowym UEFA, mając wyższy współczynnik nawet od warszawskiej Legii, która jest liderem wśród polskich klubów (mistrzowie Polski znajdują się na 57. miejscu, mając 12,5 punktu współczynnikowego straty do Łudogorca). Na wiosnę zespół Polaka będzie grał w Lidze Europy. Rywalem Łudogorca będzie włoski AC Milan.

Świerczok nie powalczy o koronę króla strzelców w tym sezonie Lotto Ekstraklasy. 25-latek kończy rywalizację o ten tytuł z 16 trafieniami na koncie. Portal transfermarkt.pl wycenia naszego kadrowicza na milion euro.

Like it? Share with your friends!

0