Polacy za granicą. Szczęsny zawodnikiem miesiąca w Juventusie!


0


Wojciech Szczęsny został doceniony przez kibiców mistrza Włoch. Polski bramkarz zgodnie został wybrany zawodnikiem grudnia włoskiego klubu. Zastępca Buffona udowadnia wszystkim jak świetnie odnalazł się w klubie, a kibice nie będą długo płakać za legendarnym bramkarzem.

Reprezentant Polski w ubiegłym miesiącu wystąpił w sześciu meczach Starej Damy. Podczas tych występów aż pięciokrotnie Wojtek zachował czyste konto i stracił w sumie tylko jedną bramkę. Tak dobre występy nie uszły uwadze klubowi, ani kibicom. Oficjalna strona internetowa turyńskiego klubu pisząc o Szczęsnym nie szczędzi mu komplementów.

-Przyczynił się do pięciu zwycięstw i remisu swoimi znakomitymi interwencjami. Zwłaszcza ta w ostatnich sekundach w meczu z Romą była prawdziwym arcydziełem. Wówczas zatrzymał strzał Edina Dżeko, który znalazł się w sytuacji sam na sam z polskim bramkarzem – oficjalna strona Juventusu.

Szczęsny wystąpił w tym sezonie w 13 meczach w których puścił tylko 6 bramek i aż 9 razy zachował czyste konto. Zastąpienie legendy klubu nie jest proste, ale wydaje się, że Wojtek jest na dobrej drodze by długo nikt nie opłakiwał słynnego Gigiego.

Like it? Share with your friends!

0