Championship. Grosicki „wybawcą” Hull City?


1


Drużyna Hull City ma fatalny sezon. Jeden punkt przewagi nad ostatnim zespołem Championship, serie porażek przerywane remisami i brak skuteczności, to główne problemy „Tygrysów”.

Media związane z klubem Grosickiego piszą o tragicznej sytuacji i coraz częściej wspominają o możliwym spadku z drugiej ligi angielskiej. Dla kibiców byłby to ogromny cios, a piłkarze chcieliby od zaraz uciekać z klubu.

W tym całym bałaganie media zaczynają wskazywać piłkarzy, którzy mogą uratować ten fatalny sezon. „Hull Daily Mail” poinformował, że trener Nigel Adkins nie przeprowadzi żadnego transferu do klubu tej zimy. Taka sytuacja sprawi, że zespół będzie musiał radzić sobie w takim samym składzie, jaki jest teraz.

Peter Swan w swoim felietonie pisze – Czuję, że kombinacja Jarroda Bowena i Kamila Grosickiego może być wybawcą tego okropnego sezonu – który zwolennikiem Polaka nie jest, co sam przyznaje.
– Wcześniej wiele razy krytykowałem Grosickiego i jego występy, ale nie dlatego, że nie lubię tego chłopaka. Po prostu frustruje mnie swoimi występami. Nie jest tajemnicą, że Bowen gra lepiej, gdy Grosicki jest po drugiej stronie boiska. Mam nadzieję, że powrót Grosickiego będzie oznaczał, że Hull zacznie grać szeroko i mając do dyspozycji jego oraz Bowena piłka częściej będzie umieszczana w polu karnym – czytamy.

Ostatni mecz, jaki „Grosik” rozegrał w pomarańczowych barwach, odbył się 26 grudnia podczas starcia z Derby County. Od tamtej pory ból kostki nie pozwalał mu grać. Zdaje się jednak, że w najbliższy weekend wróci do gry.

Like it? Share with your friends!

1