fot. własne/Michał Szumański

Mistrzostwa Świata. Polska w gronie faworytów mundialu.


0


Mundial w Rosji zbliża się wielkimi krokami. Reprezentacja Polski, jak i pozostałe kraje mają już w większości w pełni zaplanowane przygotowania do tej imprezy. Ale teraz jest nie tylko czas przygotowań i rozgryzania rywali. Można też snuć plany co do faworytów tego wydarzenia.

Takie właśnie dywagacje wysnuła argentyńska prasa stawiając Polaków w roli jednego z dziesięciu faworytów do wygrania Mistrzostw Świata. „Clarin Sport” wytypowała drużynę naszego kraju wraz z Niemcami, Francją, Brazylią, Anglią, Hiszpanią, Argentyną, Belgią, Urugwajem oraz Portugalią. Choć co prawda, te dziesięć ekip zostało jeszcze podzielonych na poszczególne grupy – w zależności od jak największych szans. Polska znalazła się w ostatniej grupie z Urugwajem i Portugalią, to samo wskazanie naszej reprezentacji w gronie faworytów, trzeba uznać za wyróżnienie.

„Poza Robertem Lewandowskim Polacy nie mają innych błyskotliwych nazwisk, chociaż ich zawodnicy grają w głównych ligach w Europie. Będą próbować swoich sił dobrze ustawiając się w defensywie (to jeden z najwyższych zespołów – średnia wzrostu to 183,1 cm). Mają odpowiednie umiejętności, żeby zachować czyste konto i wykorzystać swoją największą broń w postaci Lewandowskiego” – tak wybór drużyny Adama Nawałki uzasadnia gazeta. Teraz nie pozostaje nic innego, jak pokazać, że krajanie Leo Messiego czy Diego Maradony mają rację, co do naszej kadry.

Like it? Share with your friends!

0