Serie A. Buffon wraca do treningów, ale Szczęsny dalej w bramce


0


Wojciech Szczęsny od początku grudnia jest podstawowym bramkarzem Juventusu FC, po tym jak kontuzji doznał Gianluigi Buffon. Kontuzji dosyć poważnej, ponieważ wykluczyła doświadczonego Włocha na około 2 miesiące z gry. Okres rehabilitacji dobiegł końca, popularny „Gigi” wrócił do treningów, ale… w bramce pozostanie Wojciech Szczęsny.

Taką informację przekazał trener Juventusu, Massimiliano Allegri podczas konferencji prasowej przed meczem z Chievo. „Buffon będzie w kadrze, ale do gry wróci dopiero we wtorkowym meczu Pucharu Włoch z Atalantą Bergamo” – potwierdził opiekun Starej Damy.

Dla Szczęsnego będzie to 12 spotkanie ligowe w barwach Juventusu, a 15 licząc wszystkie rozgrywki. Aktualnie polski golkiper ma więcej rozegranych spotkań ligowych od Gianluigiego Buffona (10 pojedynków).

Obecny sezon w wykonaniu Polaka jest niezwykle udany. W dotychczasowych czternastu spotkaniach Juventusu, aż 10-krotnie zachowywał czyste konto. Jest to rekordowy wyczyn. Legendarny Dino Zoff potrzebował 19. spotkań, aby tego dokonać, a Buffon musiał rozegrać 22 mecze.

Like it? Share with your friends!

0