Mistrzostwa Świata 2018. Polska wybawieniem kibiców z Anglii i Belgii?!


0


Mundial w Rosji odbędzie się już za niecałe pół roku. Szykowana z wielką pompą impreza, która odbywa się co 4 lata, ma być wielkim wydarzeniem nadchodzących wakacji. I mimo, że impreza będzie na zimnym wschodzie, to gorących emocji nie zabraknie. A początek już 14 czerwca spotkaniem gospodarzy z Arabią Saudyjską.

Polskich kibiców też tam nie zabraknie. Mimo, że Polacy swoje spotkania rozegrają niezbyt blisko granicy państwa (choć była nadzieja na spotkanie w obwodzie kaliningradzkim), to Moskwa, Kazań i Wołgograd też nie brzmią najgorzej. Wszak mogło się trafić spotkanie w Jekaterynburgu czy Soczi. Za to mecz w Kaliningradzie rozegra Anglia z Belgią. Mecz zapowiada się bardzo ciekawie. Nie ciekawie za to prezentują się ceny noclegów dla fanów. Informuje o tym angielski  „The Independent”, który pokazuj jak Rosjanie zawyżają ceny biletów.

W artykule można się dowiedzieć jak gospodarze zawyżyli ceny noclegów na to spotkanie. Mimo, że miejsc nie zostało wiele i kto zarezerwował wcześniej miejsca to zapłacił mniej, nie można oprzeć się wrażeniu, że i tak ceny zostały już na jesieni podniesione kilkukrotnie. Obecnie za 3-osobowy apartament na jedną dobę trzeba zapłacić 3125 funtów(14 600 zł)! A w normalnym czasie, czyli przed imprezą cena wynosiła 17 funtów. Oznacza się wzrost cen 182 razy, czyli 18 000 %! Idąc dalej tym tropem i szukając tańszych rozwiązań można zatrzymać się na polu kempingowym, które kosztuje 63 funty od osoby. Niby dużo mniej ale obecnie to około 295 złotych za osobę. Jak na kemping to bardzo dużo. W takim przypadku dziennikarze sugerują nocleg w Polsce, gdzie ceny będą kilkanaście razy mniejsze.

Like it? Share with your friends!

0