Serie A. Gianluigi Buffon chce grać przez dwa kolejne sezony!


1


Nie tak dawno temu informowaliśmy o praktycznie anihilacji Buffona przez Wojciecha Szczęsnego. Polak skorzystał bowiem z niedyspozycji Włocha i zajął miejsce między słupkami Juventusu i spisuje się nienagannie w tej roli do dzisiaj. Legenda „Starej Damy” zapewnia jednak, że nie chce kończyć z piłką tak szybko, jak to zapowiadał.

Gianluigi Buffon wrócić ma po kontuzji już dzisiaj. Podczas spotkania Juventusu z Atalantą Bergamo, to on będzie bronić dostępu do bramki „Starej Damy”. Jak się okazuje, może to być tylko zapowiedź długiej rywalizacji z Wojciechem Szczęsnym.

„Czuję, że zagram jeszcze jeden sezon. Może nawet dwa, ale chcę właśnie jeszcze wejść na boisko w następnym” – powiedziała włoska legenda w rozmowie z „Tuttosport”.

Buffon przed sezonem informował, że koniec swojej kariery datuje na ten sezon. Marzył o zagraniu z reprezentacją Włoch na mundialu w Rosji i to właśnie po mistrzostwach miał zakończyć swoją fantastyczną przygodę. 40-latek zmienił jednak plany.

Czy to oznacza, że Szczęsny zostanie zepchnięty na drugi plan? Otóż niekoniecznie, a przynajmniej jego forma nie pozwala myśleć o tym w ten sposób. Polak wykorzystał kontuzję swojego starszego kolegi i zastępował go w najlepszy możliwy sposób. W 15 meczach, które rozegrał nasz bramkarz, Juve straciło tylko sześć goli. Gdy jednak to Buffon stawał w bramce w 16 meczach, Juventus stracił 17 bramek(!).

Like it? Share with your friends!

1