fot. własne/Michał Szumański

Mundial 2018. Belgowie boją się Polski. „Możecie zaskoczyć cały świat”


-1


Do rozpoczęcia Mistrzostw Świata 2018 zostało blisko ponad pół roku. Do tego czasu wiele może się zmienić, jednak inne reprezentacje, a więc i nasi potencjalni rywale, zaczynają obawiać się coraz bardziej Orłów Nawałki, wiedząc, że nasza drużyna stanowi bardzo silny i pewny monolit.

Niejedni dziennikarze stawiali nas już w roli czarnego konia, a nawet faworyta do wygrania mundialu. My oczywiście wierzymy w sukces, jednak liczy się dla nas przede wszystkim dobra prezentacja na pierwszym od 2006 roku takim turnieju.

Nasi rywale z grupy już wypowiadali się o nas (głównie w superlatywach), jednak teraz dochodzą słuchy o kolejny opiniach na temat polskiej reprezentacji. Belgijski dziennikarz, Kristof Terreur w rozmowie z „WP Sportowe Fakty” przyznał, że obawia się spotkania z Polakami. Nasze reprezentacje mogą bowiem na siebie trafić po wyjściu z grupy.

„Macie zawodników, którzy jak mało kto czują dumę z reprezentowania swojego narodu, do tego jesteście gracie naprawdę dobrze taktycznie. Z przodu macie, sami wiecie kogo: jednego z najlepszych napastników na świecie. Możecie zaskoczyć cały świat tak bardzo jak Portugalia czy Walia podczas ostatniego Euro we Francji.” – ocenia Belg.

Belgowie w ostatnim czasie bez przerwy mieszczą się w ścisłej czołówce najlepszych reprezentacji świata. Stawiają sobie również duże wymagania. –Moi rodacy wymagają od kadry Roberto Martineza przejścia dalej niż ćwierćfinał wywalczony na brazylijskim mundialu. Kadrowicze otwarcie opowiadają, iż mierzą w zdobycie tytułu. W obietnicach przoduje przede wszystkim Kevin De Bruyne – przyznaje.

Terreur dostrzega jednak, że Polacy mają bardzo silną drużynę. Oprócz indywidualności w postaci Roberta Lewandowskiego dysponujemy składem, który funkcjonuje jak jeden organizm.

„Macie lepszy zespół od Belgów. W umiejętnościach czysto piłkarskich, czy indywidualnościach to jednak my jesteśmy lepsi. Do tego obecne pokolenie piłkarzy wciąż ma ogromny głód wielkiego sukcesu z kadrą. Mimo to nie byłoby łatwo was pokonać” – analizował dziennikarz „HLN”.

Like it? Share with your friends!

-1