Wielka tragedia Reprezentanta Polski! Do niedawna był zawodnikiem reprezentacji, dziś walczy o normalne życie


2


Pamiętamy go z występów w Reprezentacji Polski, zachwycał Rosjan w Priemjer-Liga, dzisiaj traci nadzieje na grę w piłkę. Chodzi tu o Marcina Komorowskiego, stopera Reprezentacji Polski sprzed kilku lat. Niedługo przejdzie piątą operację ścięgna Achillesa prawej nogi. 

Marcin Komorowski miał szanse na Euro 2016. Był on ważnym punktem obrony „Biało-czerwonych”, która wówczas nie funkcjonowała najlepiej. W spotkaniu towarzyskim z Grecją w czerwcu 2015 roku, zremisowanym 0-0 był jednym z najlepszych graczy na boisku w naszej Reprezentacji. Lewy obrońca miał realne szanse na Euro 2016, jednak zamiast spełnienia marzeń, czekało go ponad 2,5 roku cierpienia.

– W przeszłości dwa razy skręciłem prawą nogę. Z czasem porobiły się w niej zrosty. Potrzebna była operacja. Potem druga, trzecia. Po każdej scenariusz się powtarzał. Rehabilitacja, powrót do treningów, ból, spuchnięta noga i… kolejny zabieg. Pierwsze trzy ingerencje chirurgiczne były dziełem lekarza reprezentacji Jacka Jaroszewskiego. – opowiada były gracz Tiereka Grozny, gdzie swego czasu zaliczał dobre występy, wspólnie z Maciejem Makuszewskim.  – Najgorsza jest ta bezradność, kiedy lekarze diagności kręcą głowami nie wiedząc co jest przyczyną nieustannego bólu, a człowiek nie wie co robić. Przez ten czas na leczenie wydałem tyle, że mógłbym kupić nowy samochód. I żadnych efektów nie ma – opowiada zrozpaczony.

Polak przekreślił już swoje szanse na to, że kiedykolwiek wróci do profesjonalnej piłki, mówiąc o swoim „Planie B”.  Nie myślę o grze w piłkę. Teraz walczę o to żeby normalnie funkcjonować. Bez bólu, móc pójść pobiegać, czy zagrać dla córki mecz w przedszkolu. Żyć jak zwykły, aktywny człowiek […] Jakaś nadzieja jeszcze się w człowieku tli, ale powoli uczę się życia bez piłki. Jeszcze grając w Rosji zacząłem inwestować. Teraz wcielam w życie plan B. Nie przepuściłem oszczędności, rodzina głodu nie zazna. Ale człowiekowi brakuje adrenaliny, szatni, szumu pełnego stadionu. Tych emocji nic nie zastąpi – oznajmia 34-latek.

Marcin Komorowski rozegrał 13 spotkań w Reprezentacji Polski.

Like it? Share with your friends!

2