LOTTO Ekstraklasa. Milioner zainwestuje w Wisłę Kraków!


0


W środę przy Reymonta 22 odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezes Wisły Kraków i „TS” Wisła, Marzeny Sarapaty. Spotkanie to miało na celu omówienie dalszej strategii działań klubu, jednak punktem kulminacyjnym było to, że Sarapata oznajmiła o nowym inwestorze w Wiśle Kraków. Ma on mieć mniejszościowe udziały w klubie.

Pani prezes krakowskiego klubu powiedziała, że inwestor wykupi mniejszościowe udziały w Wiśle, lecz niewykluczone jest, że w przyszłości przejmie on 100% udziałów, co potwierdzają słowa: „Podpisaliśmy umowę przedwstępną, która ma prowadzić do tego, by inwestor kupił mniejszościowy pakiet akcji. Nie mogę teraz zdradzić szczegółów, ale chodzi o pakiet mniejszościowy. To jest wola samego inwestora, który chce w ten sposób poznać nas, a my niego, żeby w przyszłości ta współpraca mogła się rozwijać. Jeśli misja inwestora będzie tożsama z naszą misją, a naszym celem nadrzędnym jest dobro Wisły, to będziemy dalej rozmawiać”.

Oficjalnie nie podano nazwisko nowego sponsora, jednak dobrze poinformowany w sprawach Wisły Kraków dziennikarz „Gazety Krakowskiej”, Bartosz Karcz poinformował, że nowym inwestorem będzie Paul Bragiel. Bragiel to Amerykanin polskiego pochodzenia, który od 20 lat działa jako przedsiębiorca internetowy. Polskie korzenie odziedziczył on po swoich rodzicach, którzy do Stanów Zjednoczonych wyjechali w latach 70. Może on się pochwalić także tym, że był czynnym działaczem w Uberze, w którym inwestował i doradzał.

Bragiel to bardzo ciekawy człowiek. W 2017 roku wystartował w barwach reprezentacji Kolumbii w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Lahti, gdzie w kwalifikacjach do biegu na 15 km zajął ostatnie miejsce. Obywatelstwo Kolumbii uzyskał już w 2013 roku, ale nie spełnił swojego marzenia i nie wystartował na igrzyskach olimpijskich w Sochi, gdyż nie zdobył wymaganego minimum.

Przedsiębiorca już kiedyś próbował pozyskać i zainwestować w akcję Wisły Kraków, kiedy to „Biała Gwiazda” była jeszcze zarządzana przez polskiego biznesmena Bogusława Cupiała. Później próbował on kupić jeszcze Śląsk Wrocław, ale obie próby zakończyły się fiaskiem.

„Dziennik Polski” informuje, że milioner już od ośmiu miesięcy zabiegał o pozyskanie akcji 13-krotnych mistrzów Polski. Bardzo interesującym faktem jest, że Amerykanin jest bardzo wpływowym człowiekiem w świecie biznesu. Na ostatnim forum ekonomicznym w Davos, gdzie udział brał także premier Polski, Mateusz Morawiecki, nowy inwestor Wisły paradował w… klubowym szaliku „Białej Gwiazdy”

Like it? Share with your friends!

0