Bundesliga. Szalony mecz w Koloni. Świetny debiut i solidny mecz Piszczka.


0


Pierwszy mecz obecnej kolejki Bundesligi już za nami. Starcie FC Koeln i Borussii Dortmund dostarczyło bardzo wielu emocji. Mecz zakończył się wysokim wynikiem 2-3 i komplet punktów pojechał do przyjezdnych z Dortmundu.

Mecz ten od samego początku miał dużo podtekstów. Dwa najważniejsze to starcie faworyzowanej Borussii, z byłym zespołem ich obecnego szkoleniowca Petera Stogera. Wokół tego od jakiegoś czasu był szum, lecz zmalał w ostatnich minutach zamykającego się okienka transferowego. Wszystkie oczy zwrócone były na najnowszego zawodnika Dortmundu. Michy Batshuayi przyszedł na pół roku wypożyczenia z Chelsea Londyn. Kibice błagali wręcz o wykup zawodnika, lecz taki zapis nie wiadomo czy się pojawił. Po raptem 2 dniach w nowym zespole zawodnik wyszedł w pierwszym składzie i…? I można powiedzieć debiut marzenie, 2 bramki i asysta, a do tego bardzo fajna i przemyślana gra. Ręce same składały się do oklasków, a BVB wygląda, że szybko może zapomnieć o ostatnich, nieprzyjemnych przygodach z Aubameyangiem.

Łukasz Piszczek wyszedł w podstawowym składzie na dzisiejszy mecz. Rozegrał całe spotkanie, nie popełniając większych błędów. Bardzo często włączał się do akcji ofensywnych, czym stwarzał w obronie przeciwnika sporo zamieszania. Widać, że Polak kontuzje ma już za sobą i bardzo szybko wrócił do swojej optymalnej formy. Takiego Piszcza uwielbiamy!

Like it? Share with your friends!

0