Poranek z Polską Piłką – 4 lutego
Dzieeeeeń dobry! Jak każdego poranka prezentujemy Wam skrót najważniejszych informacji poprzedniego dnia w polskiej piłce. Bez zbędnego przedłużania, zapraszamy!

  • Lewandowski piłkarzem roku

Robert Lewandowski został wybrany po raz 7. z rzędu Piłkarzem Roku wg. plebiscytu „Piłki Nożnej”. Trenerem roku został Adam Nawałka, a najlepszym ligowcem Arkadiusz Malarz. Obcokrajowcem roku został Igor Angulo, odkryciem roku Szymon Żurkowski, a piłkarką roku 4 rok z rzędu została Katarzyna Kiedrzynek.

  • Selekcjoner miał wypadek

Czesław Michniewicz uległ wypadkowi do którego doszło w Liverpoolu. Selekcjoner młodzieżowej kadry przebywał w mieście Beatlesów, ponieważ chciał na żywo obserwować swojego podopiecznego Kamila Grabarę. Michniewicz przemieszczał się taksówką. Na szczęście oprócz lekkiego poobijania, nic nikomu się nie stało.

  • Szczęsny musi ustąpić

Wojciech Szczęsny przez ostatnie 2 miesiące był podstawowym bramkarzem Juventusu. Polski golkiper wywiązał się z tego zadania wyśmienicie, bijąc rekord w ilości spotkań jakie musieli zagrać bramkarze Juve, aby mieć 10 czystych kont. Jak na razie Szczęsny będzie musiał ustąpić Buffonowi, który wyleczył już uraz, który uniemożliwił mu grę w ostatnich tygodniach.

  • „Teo” nie zagra

Łukasz Teodorczyk nie zagra w niedzielnym meczu belgijskiej Jupiler League przeciwko KV Mechelen. Reprezentant Polski nie zagra z powodu choroby, przez którą nie może trenować od środy.

  • Niepewny Cionek

Niepewny jest występ Thiago Cionka w niedzielnym meczu z Cagliari. Podczas środowego treningu SPAL reprezentant Polski został pechowo trafiony piłką w oko, co spowodowało spory krwiak. Klub aktualnie czeka na wyniki badań, po których dopiero będzie wiadomo, czy Cionek będzie mógł wystąpić. Jeżeli nie, to jego miejsce najprawdopodobniej zajmie Bartosz Salamon.

  • Świerczok nie przestaje strzelać

Jakub Świerczok kolejny raz wpisał się na listę strzelców w meczu sparingowym Ługodorca. Tym razem pokonał bramkarza Arsenalu Tuła. Było to czwarte trafienie w trzecim meczu Polaka w nowych barwach.

  • Lech chce piłkarza Sandecji

Lech Poznań wziął sobie na celownik piłkarza Sandecji Nowy Sącz, Aleksandara Kolewa. W tym celu władze „Kolejorza” dwukrotnie złożyły ofertę za piłkarza beniaminka Lotto Ekstraklasy, ale obydwie oferty zostały odrzucone.

  • Amerykanin w Legii

Brian Iloski ma zostać piłkarzem Legii Warszawa. Amerykanin zostawił pozytywne wrażenie po tym, jak był testowany przez mistrzów Polski przez kilka ostatnich tygodni. Klub chce podpisać z nim kontrakt, a następnie od razu wypożyczyć, aby mógł ogrywać się w Europie.
Komentarze


Lubisz to? Podziel się ze znajomymi!

0
154 udostepniania

Poranek z Polską Piłką – 4 lutego