Polacy za granicą. „Każdy klub Premier League zechciałby Lewandowskiego”


0


Szef sportu w BBC, Phil McNulty w wywiadzie dla portalu „Sportowe Fakty” wypowiedział się o Robercie Lewandowskim i wielu innych Polakach w Premier League. Zaznaczył, że „Lewy” poradziłby sobie w Premier League. 

Phil McNulty jest szefem sportu w BBC. Ma ogromną wiedzę na temat piłki nożnej, a zwłaszcza tej angielskiej. Powiedział on m. in. o Lewandowskim, Krychowiaku czy Wojtku Szczęsnym.

Na samym początku wywiadu zaznaczył, że gdyby Bayern zgodził się na sprzedaż Lewandowskiego, to każda drużyna z czołówki Premier League zainteresowałaby się Polakiem. – Robert to napastnik klasy światowej. Dla mnie najlepszym wyznacznikiem klasy są rozgrywki Ligi Mistrzów, gdzie Lewandowski jest jednym z najskuteczniejszych piłkarzy nie tylko w ostatnich latach, ale całej historii rozgrywek. Szczerze powiedziawszy dziś każdy klub Premier League przyjąłby go z pocałowaniem ręki. – chwali snajpera „Bawarczyków”. Dodał również – Jeśli monachijczycy zechcą sprzedać Roberta, na co powiedzmy szczerze są marne szanse, wszystkie zespoły czuba tabeli ruszyłyby w wyścigu po jego podpis. – uważa szef sportu BBC.

Ostatnio wiatr w żagle poczuł Krychowiak, zwykle występujący w West Brom. Po fatalnej passie West Brom, Polak przebudził się i zarówno jak i cała drużyna, pokazuje się z dobrej strony.  – W przypadku Polaka [Grzegorza Krychowiaka] i jego pobytu na Wyspach wiele początkowo zależało od formy zespołu. West Brom przecież w ostatnich miesiącach przeżywał najdłuższą serię bez zwycięstwa od momentu powstania klubu. Niezależnie jak dobrym jesteś zawodnikiem przy tego typu passie spada twoje morale oraz samoocena. Teraz dla Krychowiaka może być już tylko lepiej. Na The Hawthorns zawitał w końcu nowy trener Alan Pardew, który raczej nie wątpi w umiejętności Polaka.

Niedawno barwy zmienił Wojciech Szczęsny, który w Juventusie ma spełniać rolę następny Buffona. – Szczęsny miewał w Anglii okresy lepsze i gorsze. Ogólnie rzecz biorąc jego pobyt na Emirates można uznać za całkiem udany. Gdybym był Arsenem Wengerem to na ten moment wstrzymałbym się jednak z płaczem za Polakiem. – komentuje dziennikarz.
Like it? Share with your friends!

0