fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Lotto Ekstraklasa. Znamy przyczynę braku transferu Roberta Gumnego!


1


Robert Gumny miał być kolejnym transferem, z którego Lech Poznań zarobiłby wielkie pieniądze. Za swojego wychowanka Kolejorz mógł wziąć nawet 8 milionów euro z bonusami. Kwota olbrzymia, lecz niestety tak szybko, jak wyszła informacja o tym transferze, tak szybko przyszła kolejna. Niestety taka, że Niemcy rezygnują z transferu.

Po odejściu m.in Jana Bednarka do Southampton (6 milionów euro), czy Dawida Kownackiego do Sampdorii Genua (4 miliony euro), niespodziewany transfer Roberta Gumnego do Borussii Moenchengladbach mógł być hitem zimowego okienka transferowego. Mógł, bo niestety nie doszedł do skutku. Pierwsze informacje medialne były takie, że niemiecki zespół występujący w Bundeslidze znalazł coś w kolanie młodego zawodnika podczas testów medycznych. Polska strona zapewniała jednak, że ze zdrowiem obrońcy wszystko jest w porządku. W tej sytuacji powstawały kolejne plotki, o tym, że nasi zachodni sąsiedzi stwierdzili iż za dużą kwotę zaproponowali i nie wiedzą jak się wycofać.

Teraz jednak nowe światło na całą sytuację rzuca dyrektor Borussii Max Eberl, który komentuje całość. – Nie chcę komentować medialnych doniesień. Po prostu nie mogliśmy porozumieć się z Lechem Poznań. Być może temat wróci latem – powiedział. – Gumny to świetny, bardzo interesujący zawodnik. Ma wielki talent – dodał Eberl. Wydaje się więc, że sprawa może wrócić już po sezonie. Do tego czasu jednak długa droga. W tym czasie Gumny może pokazać się dalej w Ekstraklasie i liczyć na transfer do jeszcze mocniejszego zespołu.

Like it? Share with your friends!

1