Poranek z Polską Piłką – 6 lutego


0


Dzieeeeeń dobry! Jak każdego poranka przedstawiamy Wam skrót najważniejszych informacji z poprzedniego dnia. Bez zbędnego przedłużania, zapraszamy.

  • Znamy sparing-partnerów Polski

PZPN postanowił wykorzystać luki, które powstały po losowaniu do UEFA Ligi Narodów i zakontraktował dwa sparingi na jesieni. We wrześniu zagramy z Irlandią, natomiast dwa miesiące później naszymi rywalami będą Czesi. Jak na razie nie wiadomo gdzie zostaną rozegrane te spotkania.

  • „Kluby z Premier League ruszyłyby po Lewandowskiego”

W rozmowie z WP Sportowymi Faktami szef sportu BBC, Phil McNulty przyznał, że każdy klub z Premier League chciałby mieć w swoim składzie Roberta Lewandowskiego i jeżeli chodzi o tą ligę, to Polak mógłby przebierać w ofertach. „Jeśli monachijczycy zechcą sprzedać Roberta, na co powiedzmy szczerze, są marne szanse, wszystkie zespoły czuba tabeli ruszyłyby w wyścigu po jego podpis. Szczerze powiedziawszy, dziś każdy klub Premier League przyjąłby go z pocałowaniem ręki.” – powiedział McNulty

  • Krychowiak wraca do gry

Alan Pardew potwierdził doniesienia prasowe, mówiące o rychłym powrocie Grzegorza Krychowiaka do składu. Po meczu z Southampton menadżer WBA powiedział o polskim zawodniku, że myśli, że będzie do jego dyspozycji w następnej kolejce. To samo ma się tyczyć Kierana Gibbsa.

  • Nowy piłkarz Lecha

Elvir Koljić został nowym piłkarzem Lecha Poznań. 22-letni Bośniak występuje na pozycji napastnika. Poprzedni rok spędził w FK Krupa, dla której zagrał w 18 spotkaniach, zdobywając 11 bramek. Koljić został wypożyczony do końca sezonu z opcją pierwokupu. Jeżeli Poznaniacy zdecydują się wykupić zawodnika, to podpisze on kontrakt, obowiązujący do połowy 2021 roku.

  • Śląsk bliski dużego transferu

Działacze Śląska Wrocław są bardzo zdeterminowani, by zakontraktować 26-letniego Hiszpana Juana Muniza. W 2011 roku ten zawodnik został mistrzem Europy z reprezentacją do lat 19. Piłkarz Gimnastiku występuje jako ofensywny pomocnik, ale może również zagrać na skrzydle.

Like it? Share with your friends!

0