Premier League. Grzegorz Krychowiak zaaklimatyzował się w West Bromwich


0


Grzegorz Krychowiak latem ubiegłego roku przeszedł na wypożyczenie z PSG do West Bromwich Albion. Po bardzo słabym sezonie w paryskim zespole, chciał odbudować formę przed zbliżającymi się mistrzostwami świata. Pierwszych kilka spotkań było dosyć obiecujących, ale szybko powróciły koszmary „Krychy” z poprzedniego sezonu. Do tego stopnia, że pod koniec kadencji Tony’ego Pulisa stracił miejsce w kadrze. Teraz za Alana Pardew wszystko powoli wraca do normy, a Polak przypomina siebie z najlepszych czasów gry w Sevilli. W rozmowie z Polską Agencją Prasową przyznał, że potrzebował więcej czasu na aklimatyzację w nowych barwach.

„Potrzebowałem trochę czasu, aby zaaklimatyzować się i przyzwyczaić do specyfiki Premier League oraz stylu gry mojego zespołu. Teraz jednak już wiem, jak się gra i jak ja mam się zachować. Czuję się bardzo dobrze i wszystko idzie w odpowiednim kierunku” – powiedział reprezentant Polski.

Przyszłość Krychowiaka rysuje się w coraz jaśniejszych barwach. Jeszcze kilka tygodni temu mówiło się, o możliwym odejściu polskiego pomocnika z angielskiego zespołu jeszcze przed zakończeniem okresu wypożyczenia. Mówiło się o możliwym powrocie do Sevilli, bądź o kolejnym wypożyczeniu, tym razem do AS Romy, gdzie jednym z dyrektorów został Monchi, z którym tak dobrze zna się „Krycha” z czasów Sevilli, przez które potem ściągnął reprezentanta Polski do PSG. Krychowiak nie zdecydował się jednak wcześniej odejść z zespołu i postanowił walczyć o zaufanie trenera oraz utrzymanie zespołu. Jak widać walka opłaciła się, ponieważ jest jednym z podstawowych zawodników w talii Alana Pardew.

Reprezentant Polski wystąpił w łącznie w 21 spotkaniach (1489 minut spędzonych na boisku) i w tym czasie zaliczył dwie asysty. Portal transfermarkt.pl wycenia Krychowiaka na 20 milionów euro.

Like it? Share with your friends!

0