Poranek z Polską Piłką – 10 lutego


0


Dzień dobry! Witamy Was serdecznie w Poranku z Polską Piłką. Mamy za sobą już wczorajszy start rundy wiosennej piłkarskiej Lotto Ekstraklasy. Ale to nie wszystkie emocje, jakie przyniosła nam piłka. Jesteście ciekawi co działo się w piątek? Zapraszamy do lektury! 

Pogrom w Płocku! 

Pierwsze spotkanie po zimowej przerwie w Lotto Ekstraklasie i od razu pogrom. Wisła Płock na swoim stadionie podejmowała Górnika Zabrze, który był faworytem tego starcia. Jednak to Naftowi pokonali gości 4:2 sprawiając niespodziankę. Jednocześnie spotkanie było bardzo emocjonujące. Bramki dla Wisły zdobyli: Michalak, Kante x2, Szymański.  Dla Górnika natomiast Kądzior oraz Wolsztyński.

Emocje również w Lubinie!

W drugim wczorajszym spotkaniu Zagłębie Lubin podejmowało Legię Warszawa. I to spotkanie również nie zawiodło. Goście wygrali 3:2, dzięki karnemu w doliczonym czasie gry. A strzelił go wracający po kontuzji Miro Radovic. Sam mecz zapowiadał sie ciekawie, bo Zagłębie straciło dwa ważne ogniwa podczas okienka transferowego:Jakuba Świerczoka i Jarosława Jacha. Legia natomiast przebudowała skład i solidnie go wzmocniła. Jednak podopieczni Mariusza Lewandowskiego postawili twarde warunki. Bramki : Mares x2 oraz dla Legii Niezgoda  x2 i Radovic.

Polska zamieszka w Soczi!

Reprezentacja Polski podczas pobytu na Mistrzostwach Świata w Rosji swoją bazę będzie mieć w Soczi. Tą informację podało FIFA, które potwierdziło zakwaterowanie wszystkich drużyn biorących udział na Mundialu. Prócz naszej drużyny w.mieście, gdzie odbywała się Olimpiada zamieszka kadra Brazylii. Pozostali nasi rywale zamieszkają w Kazaniu oraz Kałudze. Najwięcej drużyn zakwateruje się w Moskwie. Stolica Rosji przyjmie aż 10 drużyn. Polacy w grupę zagrają z Senegalem, Japonią oraz Kolumbią.

Krychowiak już trenuje! 

Defensywny pomocnik reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak wznowił treningi z drużyną. Polak kontuzji doznał podczas starcia WBA z Manchesterem City i w pierwszej połowie opuścił plac gry. Wszystko przez Fernandinho, który nadepnął Krychowiakowi na udo. Jednak wszystko już ze zdrowiem naszego zawodnika wydaje się być w porządku. Sam zainteresowany zamieścił na Twitterze zdjęcie z podpisem „Powrót po kontuzji.” Jest zatem szansa, że zobaczymy go w poniedziałkowym starciu z Chelsea Londyn.

Lewandowski skłócony z zespołem?

Plotki o transferze Roberta Lewandowskiego do Realu Madryt odżyły na nowo. Media informują o tym, że Polak chce zmienić otoczenie i spróbować nowych wyzwań w innym zespole. Real ponoć też chciałby RL9  u siebie. Ale choć temat jest szeroki i długi i może być tylko plotką, to kolegom z drużyny nie jest do śmiechu. Według Dietmara Hammana, stosunki Lewandowskiego z drużyną nie są najlepsze. –Bawarczycy muszą o tym pamiętać. Ten problem może się nasilić. To jest problem dla Bayernu. Istnieją przesłanki, że relacje Lewandowskiego z drużyną nie są najlepsze. Sukces Bayernu zależy jednak od niego. Jest najlepszy w zespole. Wydaje się więc, że lato może być bardzo ciekawe.

Like it? Share with your friends!

0