Polacy za granicą. Adrian Mierzejewski nie zwalnia tempa w Australii


0


Przyzwyczailiśmy się już do goli Roberta Lewandowskiego, niemal co kolejkę niemieckiej Bundesligi. Ostatnio jednak na porządku dziennym są także trafienia innego Polaka. Mowa oczywiście o Adrianie Mierzejewskim, który dla Sydney FC zdobył dziś kolejnego gola!

Polski pomocnik jest chwalony przez wielu krytyków australijskiej piłki, a także przez samych kolegów z drużyny oraz swojego trenera. Mało tego, stał się już ulubieńcem kibiców klubu z Sydney, którzy wybierali go dwa razy z rzędu najlepszym zawodnikiem miesiąca.

Tym razem „Mierzej” zdobył gol w iście polskim pojedynku. Naprzeciw drużyny Polaka stanęło bowiem Melbourne City, czyli zespół, w którym na szpicy gra Marcin Budziński.Sydney FC rozgromiło rywala aż 4:0, a ostatnia bramka należała właśnie do Mierzejewskiego. Poniżej możecie obejrzeć jego trafienie.

Dla byłego reprezentanta Polski był to już 9 gol w barwach Sydney FC, dla którego zagrał 16 meczów. Oprócz tego zanotował także sześć asyst. Mierzejewski kilkukrotnie wspominał w wywiadach, że czeka na telefon od Adama Nawałki. Kto wie, może selekcjoner da mu szansę na występ w sparingach?

Like it? Share with your friends!

0