Bundesliga. Robert Lewandowski pobił kolejny rekord


-1


We wczorajszym meczu Bayernu Monachium z FC Schalke, Robert Lewandowski zdobył gola już w 6. minucie, dzięki czemu na koncie ma już 19 goli w samej Bundeslidze i pewnie kroczy po kolejny tytuł króla strzelców. To jednak nie wszystko.

Kapitan naszej reprezentacji pobił już tyle rekordów, że nie sposób czasami wymienić je wszystkie. Nie raz potrafi łamać kolejnego bariery praktycznie co mecz. Tym razem nie było inaczej, mimo, że rekord nie był bardzo prestiżowy.

Robert Lewandowski strzelał gola już jedenasty raz z rzędu w meczu na własnym boisku. Wyrównał tym samym rekord… Juppa Heynckesa z sezonu 1972/73. Trener mistrza Niemiec przyznał przed spotkaniem, że nie wiedział nawet o istnieniu tego rekordu, jednak stwierdził, że jeśli „Lewemu” uda się go pobić, to będzie to pożytek zarówno dla niego, jak i dla drużyny.

Napastnik Bawarczyków jest drugim najskuteczniejszym obcokrajowcem w Bundeslidze. Do pierwszego Claudio Pizarro brakuje mu już tylko 21 goli. Prawdopodobnie nie przeskoczy Peruwiańczyka w trwającym sezonie, jednak kto wie, być może już w przyszłym uda mu się tego dokonać.

Like it? Share with your friends!

-1