Poranek z Polską Piłką – 12 lutego

Dzieeeeeń dobry! Jak każdego dnia przedstawiamy Wam wszystko to co najważniejszego wydarzyło się wczoraj w polskiej piłce. Bez zbędnego przedłużania, zapraszamy.

• Remis Lecha z Arką

Lech Poznań bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Arką Gdynia. Kolejorz był stroną zdecydowanie dominującą, ale przez 90 minut nie znaleźli sposobu na pokonanie bramkarza gospodarzy. Spotkanie mogło zakończyć się jednak walkowerem dla Arki Gdynia. W ostatniej chwili Nenad Bjelica postanowił najpierw zdjąć Kostevysha, a dopiero po tym jak obrońca zszedł pojawił się Elvir Koljić. Gdyby najpierw pojawił się Koljić, a dopiero potem zszedł by Kostevysh, to na boisku w drużynie Lecha byłoby trzech zawodników spoza UE i klub zostałby ukarany walkowerem.

• Korona punktuje Termalikę

Korona Kielce pewnie pokonała Bruk-Bet Termaliką 3-0. Bramki dla gości strzelali Kaczarawa, Kiełb oraz Możdzeń. Przy bramce Kaczarawy bramkarz Termaliki, Dariusz Trela źle się zachował i nabił piłką zawodnika Korony, który do końca poszedł za akcją.

• Dobry mecz Polaków. Sampdoria wygrywa

Sampdoria Genua z Polakami w składzie wygrała 2-0 z Hellasem Werona. Bartosz Bereszyński i Karol Linetty wyszli w podstawowym składzie, a Dawid Kownacki pojawił się na boisku w drugiej połowie meczu. Ten ostatni wywalczył w 85 minucie rzut karny dla swojego zespołu.

• Gol Wilczka

Kamil Wilczek zdobył 4. bramkę w tym sezonie duńskiej Superligi. Broendby IF wygrało ostatecznie 1-3 z Lyngby BK. Jedyną bramkę dla drużyny rywali zdobył… Paulus Arajuuri. Były piłkarz Lecha strzelił bramkę samobójczą na 3 minuty przed końcem podstawowego czasu gry.

• Nawałka obserwował Białkowskiego

Adam Nawałka był na trybunach podczas meczu Ipswich Town z Burton Albion i obserwował Bartosza Białkowskiego. Polski golkiper jest brany pod uwagę przy powołaniach na marcowe spotkania reprezentacji.

• Rozlosowano pary Pucharu Niemiec

W niedzielę w Muzeum Piłki Nożnej w Dortmundzie rozlosowano pary półfinału Pucharu Niemiec. Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim zagra przeciwko Bayerowi Leverkusen, a Schalke 04 zmierzy się z Eintracht Frankfurt.

• Lech szuka następny Tetteha

Po transferze Abdul Aziza Tetteha do Dynama Moskwa Lech Poznań szuka zawodnika, który mógłby go zastąpić swojego byłego już piłkarza, tym bardziej, że na tej pozycji może grać tylko Łukasz Trałka oraz młody Jakub Moder. Zdaniem WP Sportowych Faktów Lechici mają w swoim zeszycie dwa nazwiska, które mogą trafić do ekipy z Poznania na pozycję defensywnego pomocnika.