Serie A. Piotr Zieliński wychwalany we Włoszech

Nie milkną echa bardzo dobrego występu Piotra Zielińskiego przeciwko Lazio. Polak wszedł z ławki i dosłownie skradł show.

W sobotę Napoli pokonało Lazio 4:1. Zieliński wszedł na murawę w 46. minucie meczu przy stanie 1:1. Po jefo wejściu drużyna zmieniła oblicze.

Pomocnik miał ogromny udział w golu na 2:1, a później już sam asystował, gdy w 73. minucie jego podanie wykorzystał Mertens. 23-latek był nawet na liście strzelców, jednak jego gola na 4:1 ostatecznie przypisano innemu zawodnikowi.

„La Gazzetta dello Sport” dała Polakowi ocenę „8” w dziesięciostopniowej skali. Wiele gazet podzieliło jej zdanie.

„Zajął miejsce Hamsika i zagrał tam, gdzie lubi najbardziej. Walczył, pomagał. To był jego jeden z najlepszych wieczór od kiedy gra w Napoli” – pisze „Mattino”

Piotr Zieliński rozegrał na razie 22 mecze w Serie A. Osiem z nich zaczynał od pierwszej minuty, zaś cztery razy zdobywał gole. Warto zaznaczyć, że gdy Polak gra, wszyscy go chwalą.