Mateusz Klich zdeterminowany! Odzyskać formę i pokazać się selekcjonerowi


0


Mateusz Klich w ostatnim okienku transferowym zmienił barwy klubu z Leeds United na FC Utrecht. Powrót do Holandii, ma pomóc Polakowi w powołaniu do reprezentacji na mistrzostwa świata w Rosji, które odbędą się już w czerwcu.

W Leeds United polski pomocnik rozegrał 10 spotkań. „Wiedziałem, że poradzę sobie w Championship. To było frustrujące” – takie słowa wypowiedział Mateusz w rozmowie z serwisem destentor.nl. Klich liczy, że w FC Utrecht będzie podstawowym zawodnikiem.

„Znam ligę holenderską i czuję się tutaj dobrze. Nie jest to dla mnie nowość. Latem prawdopodobnie wrócę do Leeds United, gdzie mam ważny kontrakt do 2020 roku i regularna gra jest dla mnie bardzo ważna” – powiedział Mateusz Klich.

Polski pomocnik w Holandii spędził łącznie już 2,5 roku. Najpierw grał w PEC Zwolle, a następnie w FC Twente. W Holandii zawsze odbudowywał swoją formę i liczy, że tym razem będzie podobnie.

Dla Polaka priorytetem nie są mistrzostwa świata, a odbudowanie formy: „Jestem tutaj, by grać jak najczęściej. Mundial nie jest moim celem, ale jeśli taki będzie efekt przenosin do Holandii, to będzie to dla mnie nagroda.”. FC Utrecht w ubiegłym sezonie awansował do europejskich pucharów. Mateusz liczy, że w tym sezonie będzie tak samo.

Aktualnie w Eredivisie FC Utrecht zajmuje 6 pozycję w tabeli i mają na swoim koncie 38 punktów. Klich w nowym zespole rozegrał jak dotąd trzy spotkania.

Like it? Share with your friends!

0