fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Lotto Ekstraklasa: Daniel Chima Chukwu odchodzi z Legii


-4


Kończy się roczna przygoda Daniela Chimy Chukwu z Legią Warszawa. Zawodnik, który wraz z wypożyczonym Tomasem Necidem miał załatać dziurę w ataku, po stracie Nemanji Nikolicia oraz Aleksandara Prijovicia, wraca do klubu, gdzie najlepiej rozwijała się kariera Nigeryjczyka i skąd jest najbardziej znany, czyli Molde FK.

26-letni napastnik od początku swojego pobytu w stolicy Polski nie mógł przebić się do podstawowego składu mistrzów naszego kraju. W pierwszym zespole Legii zagrał zaledwie w 9 spotkaniach, w których nie strzelił żadnej bramki i zaliczył jedynie dwie asysty. Obydwa kluczowe podania zaliczył w meczu 2. rundy Pucharu Polski przeciwko Wiśle Puławy. Jedyne trzy bramki jakie strzelił w ciągu ostatnich 12 miesięcy, zdobył w III-ligowych rezerwach klubu.

Miał być solidny transfer. Z Chukwu wiązano duże nadzieje, po tym jak zimą 2017 roku odeszli Prijović oraz Nikolić, ale zamiast tego był wielki i bardzo drogi niewypał. Wg. informacji, jakie pojawiały się w mediach napastnik w Warszawie zarabiał ok. 700 tysięcy euro rocznie (więcej od niego zarabia tylko reprezentant Polski, Artur Jędrzejczyk). Trzeba przyznać, że Chukwu był jednym z najlepiej opłacanych zawodników w historii polskiej piłki, a i podejrzewamy, że byłby całkiem wysoko w zestawieniu europejskim.

Nigeryjczyk odszedł z Legii w ramach transferu definitywnego. Nie wiadomo czy i ew. ile mistrzowie Polski zarobili za swojego byłego już zawodnika.

Like it? Share with your friends!

-4