Kamil Grosicki wraca do kadry Hull


1


Dobre informacje napływają do nas z Anglii. Mimo wcześniejszych obaw w związku z przedłużającą się kontuzją Kamila Grosickiego, która mogła wykluczyć reprezentanta Polski z piątkowego meczu Pucharu Anglii, okazuje się, że nasz skrzydłowy najprawdopodobniej znajdzie się w kadrze na spotkanie przeciwko londyńskiej Chelsea.

Jeszcze wczoraj na konferencji przedmeczowej Nigel Adkins, trener Hull City, powiedział: „Michael Dawson w środę nie trenował, ale we wtorek lekko ćwiczył. Kamil Grosicki natomiast nie trenował. Może będą brani pod uwagę, ale raczej nie”. Reprezentant Polski od początku roku zmaga się z kontuzją stopy, która uniemożliwiła mu grę w tym roku kalendarzowym.

Jak się jednak dowiedzieli redaktorzy WP Sportowych Faktów, istnieje duża szansa, że Grosicki jednak znajdzie się w kadrze na najbliższe, pucharowe spotkanie. W rozmowie z tym portalem powiedział: „Jest tak na 90 procent dobrze ze zdrowiem, mogę już grać bez środków przeciwbólowych. Najwyższy czas wrócić na boisko”. To bardzo dobra informacja nie tylko dla samego zainteresowanego oraz Hull City, ale i dla wszystkich kibiców piłki reprezentacyjnej. Ostatnimi czasy zmagamy się z dużymi problemami na skrzydłach. Błaszczykowski i Makuszewski kontuzjowani. O Peszce najwięcej się mówi w kontekście jego rozmowy z radiem Weszło, dlatego powrót Grosickiego do zdrowia sprawia, że przynajmniej Adam Nawałka ma o jeden problem mniej.

Reprezentant Polski wystąpił w tym sezonie w 25 spotkaniach Hull City (łącznie 1 652 minut na boisku), zdobył 6 bramek i zaliczył 5 asyst. Portal transfermarkt.pl wycenia go na 7 milionów euro.

Like it? Share with your friends!

1