Bundesliga. Trener Wolfsburga bardzo wierzy w Błaszczykowskiego i mówi, kiedy Polak wróci do gry!


0


Przedłużająca się kontuzja Jakuba Błaszczykowskiego jest bardzo niepokojąca dla nas, dla selekcjonera Adama Nawałki oraz dla trenera VfL Wolfsburg, Martina Schmidta. Polak zmaga się z urazem pleców od towarzyskiego meczu Polski z Meksykiem. Od tego meczu Błaszczykowski nie trenuje z pełnym obciążeniem, ale teraz jego trener klubowy mówi, że „Kuba” wróci najprawdopodobniej już w marcu!

„Błaszczu” to jeden z najlepszych polskich zawodników w historii. Kto wie, może gdyby nie kontuzje, które co jakiś czas nie pozwalają mu grać, to skrzydłowy osiągnąłby jeszcze więcej w swojej karierze. W ostatnim czasie wydawało się jednak, że reprezentant Polski ustabilizował swoją karierę, bowiem wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie „Wilków”. I faktycznie wszystko było dobrze, do tej feralnej kontuzji pleców…

Od ostatniego występu Błaszczykowskiego minęło 95 dni. Nadchodzący mecz Wolfsburga z ekipą Roberta Lewandowskiego, Bayernem Monachium będzie 14 z rzędu, jaki to skrzydłowy opuści z powodu kontuzji. Rzekomo problemy „Kuby” było spowodowane przeciążeniami. Należy pamiętać, że Polak ma już 32 lata, więc musi się niejako oszczędzać. Uraz, na który cierpi Błaszczykowski to lordoza, ta wada postawy u piłkarzy z przeciążeniami powoduje ucisk na nerw, którego ból uniemożliwia trenowanie na pełnych obrotach.

Teraz pojawiło się jednak światełko w tunelu. Martin Schmidt, trener „Wilków” na konferencji przed wspomnianym już wcześniej meczem z Bayernem Monachium powiedział tak: „Pojawiły się sygnały, że może wróci do gry w marcu i pomoże nam w najważniejszych meczach”. Widać, że Schmidt bardzo liczy na Polaka. To bardzo ważne w kontekście powrotu „Kuby” do zdrowia i pierwszego składu.

Warto też przypomnieć, że w marcu dwa mecze towarzyskie w ramach przygotowaniach do mundialu w Rosji rozegra reprezentacja Polski. 23 marca zagramy z Nigerią, a 27 z Koreą Południową. Nawet jeśli Błaszczykowski wróci w marcu, to trudno oczekiwać od Adama Nawałki, aby wystawił „Kubę” w którymś z tych meczów. Skoro kontuzja skrzydłowego jest związana z przeciążeniami, to selekcjoner nie będzie chciał narażać na to zawodnika tuż po powrocie z kontuzji.

Like it? Share with your friends!

0