Problemy Łukasza Skorupskiego. Alisson zostaje w AS Romie?


0


Łukasz Skorupski przegrywa walkę o miejsce w podstawowym składzie z Alissonem. Brazylijski golkiper stanął między słupkami po tym, jak wraz z zakończeniem się poprzedniego sezonu odszedł ze stolicy Włoch Wojciech Szczęsny. Skorupski nie rezygnuje i z cierpliwością czeka na swoją szansę. Kiedy wydawało się, że szczęście uśmiechnie się do reprezentanta Polski, to okazało się że Alisson najprawdopodobniej zostanie w Romie.

Od jakiegoś czasu mówiło się o zainteresowaniu Alissonem ze strony Liverpoolu FC. Działacze angielskiego klubu raz trener tego zespołu Juergen Klopp nie są zadowoleni z postawy Simona Mignoleta, który gra bardzo mocno w kratkę i szukali następny Belga. W tej roli upatrywali właśnie w Brazylijczyku. Władze The Reds zimą oferowały nawet 62 miliony funtów, ale strony nie doszły do porozumienia. Pojawiały się również informacje jakoby Alisson odrzucił ofertę nowego kontraktu, naciskając tym samym na transfer. Ostatecznie Juergen Klopp miał zrezygnować z Brazylijczyka, uznając, że lepiej będzie zainwestować w 24-letniego Lorisa Kariusa.

Taka informacja zdecydowanie nie jest tą, którą chciał usłyszeć Łukasz Skorupski. Czy to oznacza, że Polak dalej będzie miał konkurenta w walce o miejsce w składzie i droga między słupki AS Romy będzie tak samo długa, jak to jest teraz? Niekoniecznie.

Fiasko rozmów z Liverpoolem nie oznacza, że Alisson zostanie w stolicy Włoch na przyszły sezon. 25-latkiem interesuje się Real Madryt. Królewscy upatrują w nim zmiennika, a i z czasem następcy Keylora Navasa.

Na razie nie wiadomo czy te informacje, które pojawiają się są jedynie plotkami czy faktycznie jest coś na rzeczy. Na pewno Łukasz Skorupski musi się jeszcze trochę uzbroić w cierpliwość i liczyć, że w niedługim czasie szczęście uśmiechnie się do niego, a trener postawi na niego.





Like it? Share with your friends!

0